Kedi B Vitamini Acil Yardım

Fsena

Arkadaşlar merhaba.2 kedim var tüyden ev görünmüyor artık.araştırdım ve B vitamininin tüy dökümünü azalttığını söylüyorlar.Devamlı olarak kullanan var mı? Varsa hangi marka B vitamini kullanılıyor.cevaplarsanız cok sevinirim

9 CEVAP

Anonymus552223

Hayvan fipliydi yani tuyune falan bakmadim o sirada. Zaten sokak kedisiydi. Ama bayagi canlanmisti bir sure daha yasadi, tabi kurtaramadik ama yasadigi zamanlari iyi yaşadi

BalliBadem

Ben sentetik vitamin vermeyi olabildiğince tercih etmiyorum çiğ yumurta sarısı (tavuk veya bıldırcın daha iyi) ve maya kuru veya yaş fark etmez sadece paketin arkasında "saccharomyces cerevisiae" yazmasına dikkat edin bu dedikelrimde çok yüksek B vitamini var

Anonymus552223

Fipi olan kediye vet tavsiyesiyle insan b vitamini kullanmistik. B vitamini kompleksi daha dogrusu cesitli b vitaminleri vardim cok da ucuzdu. Kullanabilirsiniz fazlasi çişten atilan bir vitamin zaten.

Fsena

B vitamininin markası neydi ?? Bende birkaç marka araştırdım ama emin olamadım.kullanınca etkisini gördünüz mü? Tüylerindeki dökülmeyi azaltmış mıydı?

Anonymus552223

Şimdi baktim bemixti hapin ismi

Fsena

Çok teşekkürler.Birde beaphar markasına iyi diyorlar.onuda araştırayım

Fsena

Kuru veya yaş mayayla yumurtayı nasıl yapmam gerekiyor? Nasıl yapıp yedirmeliyim?

BalliBadem

Yumurta sarısını direk önüne koyabilirsiniz mayayıda ben kuru olandan kullanıyorum ıslatıp verince içiyor yada yemeğine serpiyorum mayayı hergün verebilirsiniz

Fsena

Etkisini ne zaman göstermeye başlıyor.Aşırı tüy dökülmesi varda.etkili oluyor mu