İstediğim Gibi Bir Kısır Mama Bulamamam Rezaleti??

Gkocg

Kedimiz dişi 1 yaşında kısır. Şu an nd düşük tahıllı kuzulu kullanıyoruz iyi hoş ama ölçülü versem de bizimki kilo almaya meyilli. Şimdi gönlüm nd'de ama kısır maması tavuklu, kedimize tavuk dokunuyor o yüzden çok almak istemiyorum. İkinci seçenek bıldırcınlı balkabaklı ama o da bütçemi aşıyor gerçekten, hem de tahılsız mamaya pek gönlüm yok proteini de çok yüksek %46. Bir de somonlu tahıllısı var ama o da yalnızca 10 kg halinde satılıyor bir türlü küçük paket bulamadım. Orijen-acana hem bütçemi aşıyor hem de pek içime sinmiyor. Britcare denedik ama iyi gelmedi onu da eledik, zaten tavuklu maması. Sanabelle baktım ama pahalı geldi. Ne alayım sizce ne önerirsiniz? Proplan somonlu kısır mamasında %20 somon yazıyor içerikte onu mu alsam ne dersiniz?

13 CEVAP

BalliBadem

İlla mamadaki et oranına takılmayın kendiniz evde tavuk,ciğer,et ve türevleri, yumurta haşlayıp hergün biraz verirseniz en kötü mama bile orjen ayarlarına çıkar
Bütçenize uygun içeriği rezalet olmayan kedinin sevdiği bi mama alın yeter

Gkocg

Haftada 4 gün nutri yaş mama veriyoruz

Oske22

Matisse denediniz mi

Gkocg

Matisse tüylere hiç iyi gelmiyor şeklinde çok yorum okudum. Bilemiyorım o yüzden çok gönlüm yok olabilir aslında

Ebra_erdem

Ben 1 ay önce kısırlaştırdığım kedime 10 kg luk kısır somonlu n&d kullanıyorum bence büyük paketler daha avantajlı

freepixel

Protein oranı yüksek ama yağ oranı düşük, nd tahılsız kısır mamaların. Küçük boy alıp deneyin, alerji yapmazsa kilo sorunu olmayabilir. Fitmin'i bi inceleyin?

gamze1999

Bu nasıl 1.5 kg 89 tl ve 10 kg 296 tl suan 10 kg olan tükenmiş ama öyle daha hesaplı oluyordu. https://www.*******.com/fitmin-purity-castrate-tahilsiz-kisirlastirilmis-kedi-mamasi-15-kg/

gamze1999

Pardon tavuk dokunuyor demişsiniz :(

gamze1999

Mystic somonlu var kısır

Gkocg

Mystic düşünmüyorum, kakayı aşırı kokutması dezavantaj. Balkonu kullanamıyoruz tuvalet için. Bir de fazla yeni temkinliyim o yüzden

Fitmini beğeniyorum ama tavuklu kısır maması.....

freepixel

Tam olarak istediğiniz mama için ya bütçeden vazgeçeceksiniz ya da yağ oranından sanki.

Ayrıca somonlu az tahıllı nd'nin içeriğinde az da olsa tavuk proteini var.

freepixel

Bütçe sıkıntı olmasa Bravery Somonlu mantıklı olabilirdi.

Ceydayyavuzz

Fitmini cok tavsiye eden var bakabilirsiniz onun disinda proplan oneririm lakiiinnn cok cok leziz bir mama. Ilk iki hafta boyunca sizi daha cok yemek icin darlayacak hatta ağlayacak:D sonra normale donecek. Benim kedim basta hafif kilo aldi sanki ama sokaktan edinmistim,kisirdi ve 5 kiloydu ilk vete gittiğimizde. Suan tartılma 6 aydir ama bence hafif kilo aldi sanki. Bu biraz benim sucumda olabilir,olcuden dolayi. Demem o ki proplan deneyebilirsiniz ama sonra baska mamaya geçmek zor oluyor bilginiz olsun. Yemiyolar baska mama :(