Hills Mama

Senem066

Herkese merhaba. Benim kedim 1 yıl önce akut böbrek yetmezliği geçirdi. Tedavi oldu ve düzeldi. Zaten hekimler geçici diyorlar. Değerleri de çok iyi. Hills kd böbrek maması kullanıyorduk. Ama artık bütçemizi astığı için değiştirmek istiyoruz. Hills normal mamaya geçmek istiyoruz. Zaten tedavi olduğu ve bir çok veteriner hekimleri 3 ay kadar kullanın demişti ama biz 1 yıl kullandık. Şimdi hills normal mama almak istiyorum ama kime gidip kd degil normal mama almak istiyoruz dedikçe, hayır kd devam edin. Nüksede bilir diyip duruyorlar. Ama ayni zamanda artık kd bırakın diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Lütfen konuda Bilgisi olanlar yazsın. Not; Şimdi sagligi çok iyi ve hiçbir hastalığı yok. Düzenli değerlerine bakıldı.

22 CEVAP

Senem066

Böbreğine en uygun, hangisi ise ona göre devam edeceğim. Araştıracağım çünkü kötü olan mamaları kullanıl nuksettirmek istemiyorum.

Senem066

Evet dediğiniz gibi böbrek zorlamayacak mama gerekli.

Senem066

Evet kısır

iidyl

n&d düşük tahıllı kısırlaştırılmış kedi maması ********* üzerinde bayağı indirimde şu an 1.5 kilo alıp deneyebilirsiniz.

Senem066

Ben de tek seferlik alıp deneyip gözlemlemek istiyorum. Büyük ihtimalle bi deterjan ya da bir şey kalıntısı yemiş olabilir dediler. Ama kedim gezen bir kedi degil. Büyük ihtimalle kisirlastirma ameliyatında mikrop kaptı veya başka bir şey. 15 günlük ameliyatlıydi çıktı ortaya.

iidyl

kedilerde böbrek yetmezliği kalitesiz ve tuzlu mamalarla beslendiği zaman ortaya çıkıyor genelde diye biliyordum. ama eğer deterjan veya mikrop meselesiyse 1 seneye hiçbir şeyi kalmamıştır istediğiniz her kaliteli mamayı gönül rahatlığıyla gözünüz kapalı verin. eğer kalıcı bir sorun olsaydı özel mamaya devam edin derdim ama vet de 3 ay kullanın diyerek geçici olduğunu belirtmiş. rahat olun yani :))

iidyl

aman efendim ben de yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum. yaklaşık 2 haftadır günün büyük bir kısmını araştırma yapmakla, birçok blog ve vet yorumlarını okumakla geçiriyorum. buraya yaklaşık 2 defa kuru mama markası sordum. royal canin’i kötülediler, proplan’ı kötülediler, reflex’i kötülediler sayamayacağım birçok markayı kötülediler. ben de az çok bilgi sahibi oldum araştırarak tecrübeli insanların yorumlarını okuyarak. şunu fark ettim: İNSANLARA HİÇBİR ŞEYİ BEĞENDİREMİYORUZ. kedi bünyesinin yüksek proteine uygun olduğunu ve soruyu soran şahsın kedisinin bundan önce yaşadığı problemin proteinle ilgisi alakası olmadığını biliyorsunuz değil mi? protein, eksikliği çok sorun çıkaran; yalnızca %80’in üzerine çıkınca sorun çıkaran kediler için çok önemli bir ihtiyaç. sorunun üzerinden 1 yıl geçtiyse, vet 3 ay önermesine rağmen özel mama 1 yıl kullanıldıysa proteinin hiçbir sorun çıkarmayacağına eminim. hayvana ekstra yaş mama, yumurta verilmediği sürece sıkıntı çıkmaz. her şeyi linçlemeyi kesin. ne kullansın bu insanlar? neyi beğendireceğiz size? yeter yahu. yardımcı olmaya çalışıyoruz piyasadaki fiyatına göre en kaliteli mamayı öneriyoruz yine beğendiremiyoruz. yok efendim hill’s ile beslensin. içinde doğru düzgün et olmayan un döşenen bir mama yesin haklısınız. vallahi içim daraldı ne desem ne önersem linçlenmekten. gına geldi.