Karne & Pasaport

Merhabalar bir şey merak ediyorum. 2 kedimin bilgilerini yazdığı kitapçıgın kapağında evcil hayvan pasaportu yazıyor. Şimdi 3. Bir kedi daha sahiplendim ona da çıkaracağım fakat şeyi merak ediyorum pasaport ile karne aynı şeyler mi?

7 CEVAP

Siyammm

Hayır karne ile yurtdışına çıkamassınız mesela pasaport gerekir

yaprakonur

Evet, aynı. Eskiden sadece karneydi artık pasaport olarak veriliyor.

Yolculuk yapacağım sıra bulunduğum yerdeki veterinerden istemiştim pasaport yazanı ve üzerinde bayraklar bulunan kitapçığı vermişti. Şuan gittiğim yerin karnesi farklı işlevleri aynı değil mi? Yanı karne veya pasaport yazması farketmiyor mu

yaprakonur

Temel olarak aynı evet, fakat artık karne olarak verilenler geçerlilikten kalkacak o yüzden pasaport olanlarla değiştirmeniz daha yararlı olacaktır.

Siyammm

Nası ya pasaport cıkarttırmak için ayrıca para fln ödenmiyomu

yaprakonur

@Siyammm Hayır, öyle bir şey yok.
Sanırım petleri daha rahat takip edebilmek adına her veterinerin kendi bastırdığı karnelerden numaralı pet pasaportlarına geçiş yaptılar ve veterinerler artık karne yerine bunları veriyor.

Yok biz herhangibir para ödemedik içinde kedimin bilgileri benim bilgilerim yine aşı bilgileri geçirdi operasyonlar ve seyahat edebilme durumu vs vs yazıyor. Ve dediğiniz gibi seri numaraları var