Kedimde İshal Problemi

Mervebaran

Kedimin bir kaç gğndür izhal oldupunu farkettim 2 3 gün önce kedim dış parazitten ensesi alerji oldu ve kaşımaktan tahriş oldu krem kullandık şuan iyi durumda fakat ishal olduğunu farkettim bunun kullandığım kremlerle veya ensesindeki alerjiyle alakası olabilir mi? Veterinerin önerdiği prednol pomad, terramycyn ve silverdin kullandık 2 3 gün.

2 CEVAP

yaprakonur

Kremleri yaladıysa ondan olabilir.
Onun dışında,

  • Kedinizin aşıları tam mı? (Tam değilse ve yavruysa aşısını olmadığı bir hastalık olabilir acil veterinere danışın)

  • İç parazit ilacı içti mi? (Parazit ilaçları ishal yapabilir)

  • Mama değişimi oldu mu? (Mama değişimi isal yapabilir)

  • Farklı bir şey yedi mi? (Farklı yiyecekler ishal yapabilir)

Yine de en sağlıklısı mümkün olduğunca çabuk bir şekilde veterinere danışmak.

Mervebaran

Belki kremi yalamış olabilir aslında kremleri yedirdim olabildiğince yaraya ama ayak payisiyle kaşıyıp yalamış olabilir onun haricinde aşıları tam ve iç parazit ilacı vereli 2 aydan fazla oluyor mama değişikliği de yapmadım