Bakar Mısınız??

mishathecat

1 yaşında tekir, kısır ve dişi bir kedim var. Haftada 1 kez multivitamin, kendini tarattırdığında ya da dişlerini fırçalattırdığında ödül maması, 2 günde bir ev yapımı yaş mama ve 3 günde bir malt veriyorum. Şuan geçici olarak kaldığım akrabam 'çok vitamin veriyorsun, hayvan vitamin yüzünden bu kadar enerjik vitamin verme sadece kuru mama ver yaş mama da çok verme' diyor. Hiperaktifliğinin bununla bir alakası var mı? Bence yok çünkü daha 1 yaşında çocuk ve türü ve de karakteri gereği böyle hiperaktif oyun oynamayı seviyor (özellikle gece) peki ya sizce?

6 CEVAP

sekerfare21

Oyun oynamak isteyen kediye anormalmis gibi davranilmasi yanlis. Kedinizi enerjisini atabilecegi ve bunu birlikte yapabileceginiz bir aktivite bulun. Hem baglariniz guclenir hem de ikiniz icin de muhtesem bir vakit oldurucu olur.

mercanslmz

Bence normal yani çoğu kedi gece deli gibu oyun istiyor normal

mercanslmz

Bence normal yani çoğu kedi gece deli gibu oyun istiyor normal

mishathecat

Ben zaten onunla günde 3-4 saat oyun oynuyorum koşturmalı zıplamalı :) oynarken oraya buraya koşuyor diye laf yapıyor evdekiler, bence de bir sorun yok yoksa

mishathecat

Evde de başka kedi var o kedi 5 yaşında çok hareket etmiyor onunla oynamıyorlar diye alışmışlar hareketsiz kediye

Ceydayyavuzz

Valla Bence gayet normal. Siz herkese kulak asmayin agzi olan konusur boşverin

LadyAndCat

Ödül maması ve tüyleri için malt vermeniz normal. Yaş mama da gayet iyi :)
Kuru maması iyiyse multivitamine ihtiyacı olmaz. Multivitamin dışındakiler abartı değil. Kedinizin hareketli olması da gayet iyi bir şey.
Onların kedisi daha yaşlı ve üzerine sizin kadar düşmüyorlar belli ki...