Kedimin Gözünde Çapaklanma

Edaturk

Arkadaşlar kedimin her sabah gözünde çapaklanma sözkonusu oluyor ben her gün göz ve kulak temizliği için bir solüsyon kullanıyorum ama bu çapaklanma normal midir

7 CEVAP

ZehraBulutt

Sizin gözünüzde çapak olmuyor mu uyanınca, bu da aynı şey işte, son derece normal.

Beyzad

Kedimin yavrularında yaşamıştım bu sorunu. Veteriner bir krem verdi iki gün kullandıktan sonra geçti.

kedimelsa

Normal değil mi ya onlar için ilaçlar var zaten silmek için hiç ilaç alamıyorsanız çok az çayla pamukla yada ılık sulu pamukla silebilirsiniz çıplak elle dokunmadan

Ebra_erdem

Bi veterinere sormanizda fayda var benim kediminde gözleri çapaklaniyor ama cok fazla degil ben 2 günde bir solüsyonla siliyorum

Kubyusbaskent

Kedilerde çapaklanma çok normal lakin çapak fazla ise göz akıntısı kroniklesebiliyor diye biliyorum. Her gun silmeye çalışın mümkünse solüsyon veyahut soğuk çay ve pamuk yardimiyla göz pinarlarini ve çevresini

Firuzecik

Benim kızında gözleri çapaklı. 2 günde bir borik asitli solusyonla siliyordum sanırım artık kendi temizleyebiliyor eskiye oranla azaldı.

AydannD

Benim kedimin de bazen çapaklanıyor. Bazen kendisi yalayarak temizleniyor ancak temizleyemediğini fark ettiğimde ben temizleme pamuğuna ılık çay dökerek bastırmadan hafifçe temizliyorum.