Mama Kusma

dddkkkks

kedim henüz 3 aylık az önce bildiğimiz mama kustu neden olabilir acaba

10 CEVAP

gamze1999

Sık olmuyorsa sorun yoktur bence hızlı yemiştir takip edin tekrar olacak mı

kedimelsa

Tüy çıkarmış olabilir veya bir anda yediyse midesine ağır gelmiş olabilir azar azar verin bitirsin 5 10 dakka geçsin gene verin sindirememis herhalde bide tüy yumağı varsa midesinde

AydannD

Merhaba aynı sorun az önce bende de oldu. Olduğu gibi mamasını kustu. Keyfi gayet yerinde kakasında bi problem yok. Araştırdığım kadarıyla olabilecek sorunlar: parazit aşısı yapıldı mı? Böbrekleri nasıl, su içmesi yerinde mi? Mamayı çok ve hızlı yiyip sindiremedi mi? Bu soruların cevaplarını bulmamız gerekiyoe sanırım. Bir daha olmadıysa ve genel durumunda bi problem yoksa yalnızca mama kusmuşsa bence çok ve hızlı yemekten kaynaklanıyor olabilir. Azar azar verebilirsiniz

NSukun

************ yeyince öyle oluyor bazen tekrar etmediği sürece sorun olmaz kedi daha küçük mama kabında sürekli maması bulunsun aç kalmasın gider gelir yer azar azar yiyince öyle bir sorun olmaz

Kevserhaksever

3 aylık bir kedinin tüy kusacağını sanmıyorum. Mama hassasiyeti olabilir, ağır gelmiş olabilir, hızlı yemiş olabilir, eğer kusmaya ishalde eşlik ederse bir sıkıntının habercisi olabilir, o zaman veteriner desteği almaya gerek olabilir. Geçmiş olsun.. .)

Gece1

Ağır gelmiş veya tat olarak sevmemistir

Tuy cikarmis olabilir eger ki sadece mama gorduyseniz kusmasini takip edin. Mamayi degistirin ama kusmalar devam ederse veterinere goturun

dddkkkks

uzun süredir aynı mamayı kullanıyor tadını da severek yiyor ama anlayamadım mama değiştiremem şuan

dddkkkks

bir daha kusması olmadı takip ettim sürekli her hangi bir sorun çıkmadı kakasında ya da hareketlerinde

holdmybeer

Merhaba benim kedim sürekli kusuyordu ve veterinere götürdüğümde yabancı bir cisim yutmuş olduğunu öğrendim. Eğer sizin kediniz yeniden kusmazsa çok büyük ihtimalle bir sorun yoktur mama ağır gelmiş olabilir fakat sürekli kusarsa bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim, geçmiş olsun :)