Bu Yaralara Ne Yapmalı???

SBKart2207

Kedimin kaşıntısi kızarıklığı yaraları ve bölgesel tüy dökülmesi vardı veteriner mantar olabilir dedi jel , çözelti ve şurup verdi . Kontrole gittim tüyleri çıkıyo dedi . Tekrar kontrole gitmem lazımdı ama Corona çıktı şimdi elimde sadece şurup var biraz. Yaralarına ne yapabilirim evde batikar var onu sürsem olur mu ise yarar mı yada ise yarar tavsiyelerinizi bekliyorum . Şunu yap , şundan uzak tut , şunları yerse hızlı iyileşir ,şunu yerse iyi olmaz vb.

8 CEVAP

LadyAndCat

Nesi var bilmiyoruz belki mantar belki alerji?!
Yaşınızdan dolayı mı çıkamıyorsunuz??
Aileden başka biri götürebilir.
Bir komşunuza bile rica edebilirsiniz. Tedavisini aksatmayın.
Gitmeden önce mutlaka veterineri arayın.

LadyAndCat

Bazı kedilerde tavuk alerjisi oluyor.
Tüm yavru kedi mamaları tavuklu olur aslında yani en uygun olanıdır yavrular için ama sonradan bazı kedilere dokunuyor sanırım.

SBKart2207

Evet götüreceğim veterinere ama şuanlik deri çözeltisinin yerine geçebilecek birşey diyorum yani batikar olur mu mesela ikisde temizliği sağlar mı

LadyAndCat

Maalesef bir şey söyleyemem.
Mantar konusunda tecrübeli arkadaşlar yazabilir. Hiç mantar tecrübem olmadı.

SBKart2207

Bide bir yerde tavugun yaraları hızlandırabikecegi yazıyordu doğru mudur bilmem

Cemrecookie

Eğer “mantarsa” terbisil sprey kullanabilirsiniz. Terbisilin hap şeklinde olanı var onu almayın tam emin olmadan veya veteriner söylemeden. Cok pahalı bir sprey değil bu arada

radagast

pek mantar gibi görünmüyor bence. 2 kedim mantar oldu, hiç böyle yaraları yoktu, direk tüyleri yer yer dökülmüştü.