Kedilerimin Hayatı Tehlikede:(

elif8790

Merhaba arkadaşlar, bahçemize birkaç zamandır 4 yaşında olduğunu tahmin ettiğim erkek kedi geliyo,önceleri mama yemeye geldiğini düşündüm. Bayramın 1. Günü 23 günlük yavruları olan anne kediye ve yavrularına saldırdığını gördüm, korktum. Bahçenin dışına mama veriyorum yemiyo,gitmiyo da.. Bayramın 2.günü de 3 aylık yavru kediler var bahçenin farkli kısmında evleri, onlara saldirirken yakaladim,dün de babam binanın içinde baktığımız 6aylik erkek kedimizi boğmaya çalışırken elinden almis,yani kapı açık olursa içeri de girecek:( bahcedeki tüm kedilerimin hayati tehlikede,3 gündür gece gündüz nöbet tutuyorum, 2 yaşında olan erkek kedimi kovdu, 3 gündür yavrum yok ortalıkta.. Aç değil ama ne istediğini bilmiyorum, yakayalabilsem yakalanmiyo da,hırçın.. İtfaiye ya da belediye yakalar mı, Çok caresizim n'olur bi fikir verin,kapali yerimiz var ama tüm kediler bi arada durmuyo,anneler birbirine tisliyo vs.. Böyle bisey ilk defa geldi başımıza:(

19 CEVAP

Anonymus552223

Bazi erkek kediler cok gicik. Yaygara koparip diger erkekleri kovuyor disilerle zorla ciftlesmeye calisiyorlar vs. Hepsi oyle degil bazilari aşiri baskin. Yakalayabilirseniz kisirlastirin o zaman kalmaz bu hareketler. Ama nasil yakalican iste maalesef kendi iclerinde bir hiyerarsi var karisamiyorsun fazla

Anonymus552223

Ortada mama birakmayin kendi kedilerinizi ayri besleyin, iyice alismasinlar

lwb

erkek kediler kesinlikle boğuyorlar. apartmanda kapalı ortamda baktığım anne kedi ve yavrularını anne anlık dışarı çıktığında girip boğmuşlardı, ikisini de ertesi gün götürdüm biri yoğun bakımda öldü diğerini de ben sahiplendim.

anne olduğunda korur ama erkek bi boşluk bulduğunda değerlendiricektir. ya dediğiniz gibi sürekli gözlemlersiniz ya da yavruları korunaklı bir yere taşıyabilirsiniz.

elif8790

Ben de bilmiyorum, o kadar üzgünüm ki :(

Anonymus552223

Bazi anneler daha pasif oluyor hicbirsey yapmiyor/yapamiyor

elif8790

Sağ olun, cvplar için Allah razi olsun, yalniz hissetmiyorum ♥️

Oske22

Ben daha önce 1. Katta otururken balkona kedi yavrulamis. Erkek kediler disi kediyle çiftleşmek ve ilgi istiyormuş. O yüzden yavruları boğarak öldürüyorlarmis. Bir gun bir baktim kedinin kafasını koparmış yani araştırınca da o yüzden yaptıklarını anladım.

Oske22

Ama ne yapabilirsiniz bilmiyorum maalesef. Yavruları korumak lazım.

elif8790

Hepsinin ahşap evi ayrı,Kapıları kapatiliyo ,ama anne kediler kapi kapaninca hic hoslanmiyo bağırıyorlar (sadece birini kapali tutuyorum, gunde 3 kez
kontrolümde çıkıp geziyo,onar dakika kadar) o yüzden nöbet tutuyorum ,moralim çok bozuldu,oğullarımdan biri kaç gündür yok,ya hepsini bir bir kovarsa naparim,bi de kavgacı,yaşı da büyük, babam zor almış 6 aylık erkek kedinin boğazından. Bunlari düşünmek beni çıldırtiyo.. cevabınız için teşekkür ederim,sizin tecrübeniz acı olmus:(

sheda

Anne kendini savunamiyor mu acaba ya? :( gerçekten tıpkı ataları, aynı şey aslanlarda da var anneyle çiftleşmek için yavruları öldürmek

elif8790

Annelerden biri savunuyo, biri savunamıyo o yuzden kapali kaliyo.. 2 tane 3 aylik annesiz yavru var,dünyadan bi haberler.
Sadece yavrulara ve annelere değil, diğer erkek kedilere de saldırıyo, bi tanesi gitti iste yok 3 gündür..
Bi arkadasim uyusturucu iğne atıp yakala dedi ama onu da beceremem,canı acır ya da kalbi kırılır belki bilmiyorum:(

elif8790

Kesinlikle aç değil mamalardan yemiyo amacı sadece gıcıklık yapmak,zarar vermek,cabucak umutsuzluğa düşürdü beni bu hadise:(

Emrecanquel

Erkek kediler genelde yavru kedileri boğmaya gelirler zatern herhalde içgüdüsel bir şey. Ne yapılabileceği hakkında bilgim yok.

Sedanurdrl

bizim orda erkek kedilere margo derler bölgesindeki bütün erkekleri uzaklaştırırlar ve yavru kediler var ise erkek olanları boğar dişi olanları bırakırlar en azından annanem öyle derdi eğer baskın bir margoysa bölgeye sahip çıkmak istiyordur. elinizden geldiğince uzaklaştırın yavru varsa hepsini boğar

elif8790

Cvplar için teşekkür ederim,nöbet tutuyorum başlarında, baska da çarem yok sanırım