Baba Ve Dişi Yavrusu Ne Zaman Buluşturulmalı?

buklelikedi

Anket

5 aylık dişi çiftleşemez, oğlunu almalısın
(1 oy)
Babayı kısırlaştırmadan kesinlikle dişi yavruyla bir araya getirme
(9 oy)
Kesin çiftleşirler
(2 oy)
Toplam (12 oy)

Merhabalar,

1,5 yaşında scottish fold erkek kedimi çiftleştirdim, şu anda 5 aylık bir dişi yavrumuz var. Yavruyu anneden aldığımda baba onun boynunu ısırıp çiftleşmeye çalıştığı için yaklaşık iki aydır babayı evden uzaklaştırdım.

Artık oğlumu eve getirmek istiyorum ama baba ve yavrusunun çiftleşmesinden korkuyorum. Babayı 1 aya kadar kısırlaştırabilirim maddiyattan dolayı, bu zamana kadar bir arada tutsam dişi 5 aylıkken bir çiftleşme olur mu? Bu asla istemediğim bir şey, ona göre oğlumu eve almayı biraz daha erteleyeceğim :(

4 CEVAP

BalliBadem

Evet çifleşirler dişi kediler 4 aylıktan itiraben hamile kalabilir ve o kadar erken hamile kalırsa hem yavrulara bakmaz hemde babası olduğu için yavrular engelli doğar
2sinide kısırlaştırıp bir araya getirin eğer şimdi sadece 1i kısırlaşa bilecekse babayı yoksa rahat vermez

elif8790

Erkek kediler dişi kızgınlıkta olmasa bile malesef tepesine çıkıyo,dişi kedi yavru olduğu için kendini kollayamiyo,bi yakınımızın 5 aylık disi yavru kedisi böyle hamile oldu. Ama büyük dişi kediler (2 ,3 yaş sonrası )kızgınlıkta değilse kendini koruyabiliyo. Bunlar yaşadıklarımız olduğu için paylaşıyorum, daha bilgili arkadaşlarımız yardimci olurlar.

buklelikedi

peki yavru kızgınlıkta olmasa bile çiftleşme olur mu?

Firfir1

Olur erkek kediler sürekli aktiftir