Parazit Aşısını Ne Kadar Sürede Yaptiriyorsunuz

Oske22

Bugün veterinere kısırlaştırmaya gittiğimde parazit aşısının gününün geçtiğini söyledi. Ama kendisi en son asimizda "şimdilik aşıları bitti 1 yaşına girince tekrar yapcaz" dedi. Bende bu yuzden 6 aydir falan göturmuyorum. Şimdi de 3 ayda bir yapıyoruz dedi. Bilgisi olan var mi? Vet fikrini niye değiştirdi? Ayrıca sorun olur mu 6 aydir parazit asisi olmaması? Yardımcı olursaniz çok teşekkür ederim :))

5 CEVAP

kedimelsa

İc parazit en fazla 3 ayda bir en az 2 ayda bir yapılmalı ne hemen ne geç parazit cidden tehlikeli birşey ona dikkat edilmesi gerek

AydannD

İç parazit aşılarının 3 ayda bir yapılması gerekir diğer aşıların karma-lösemi gibi yılda 1 kere yapılması gerekir diye biliyorum ekstra bir durum olmadıkça

Minikmuezza

Dis parazit 6 ayda 1 yapilmasi ideal.ama ic parazit icin daha kisa araliklarla 4 ay da bir yaptirmaniz iyi olur

mervegck06

herhangi bir sorun oluşturmaz ben iç paraziti 2 ayda 1 yaptırıyorum (malum sinek falan yiyebiliyor) dış paraziti ise 4 ayda 1 yaptırıyorum.

BalliBadem

Aslında söylerdim fakat bu konuda fikir alış verişi riskli bi konu, az yaptır deriz parazit kaparsa sıkıntı çok yaptır deriz ağır gelir sıkıntı sizin kendinizin karar vermesi lazım