Kedim Sindirilmemiş Mama Kustu

AydannD

Merhaba kedim iki gün önce mamasını yedikten hemen birkaç dakika sonra zorlanma olmadan mamayı olduğu gibi kustu. Bugün yaş mama günüydü mamasını yedikten sonra tekrardan sorunsuzca, yediği mamayı sindirmeden olduğu gibi çıkarmış. Nefes almadan ve çok açmış gibi yiyor bazen. Acaba fazla yediği için mi oldu? Hareketlerinde kakasında bi sıkıntı yok. Veterineri aradım ancak günde 1 defa kusmasında bi problem olmadığını söyledi tekrardan kontrole götüreceğim zaten. Sizce sorun nedir mamasını az mı vermeliyim?

2 CEVAP

kedimelsa

Son kullanma tarihine baktınız mı belki bozulmuştur bı şekilde yada hızlı hızlı yediği için midesine ağır gelmiştir azar azar verebilirsiniz mesela biraz yesin sindirsin midesi sonra tekrar hemen hepsini önüne koymayın demekki ağır geliyor

AydannD

Evet son kullanma tarihine baktım henüz geçmemişti. Ama sanırım çok geldi mama bazen kıtlıktan çıkmış gibi yiyor nefes almadan çünkü. ????????teşekkürler