Kum Temizliği

Firuzecik

Merhabalar. Kızımın tuvalet kumunu günlük hatta bazen günde iki kere temizliyorum. Koku sorunum hiç olmadı. 2 haftada 1 kumun içindeki küreğin alamadığı ufak topakları temizleyip kum kabını çamaşır suyuyla yıkıyorum ve üzerine kum ekliyorum. Kullandığım kum kalitesiz galiba çişi dibe yapışıyor kürekle kazıyorum. Yeni kum aldım sanicat, eskisinin bitmesini bekliyorum. Sizin kullandığınız kumlar da dibe yapışıyor mu? Bildiğiniz daha pratik temizlik yöntemleri var mı?

27 CEVAP

Zeke

Her gün sabah-akşam, yarımşar saat temizliyorum kumunu bu arada.
Bazen günlük 1 kere oluyor.
Ama günlük yarım saat süren temizliğinden hiç kaçınmadım...

Geçen başka soruya bunları yazdığımda birisi proline kokuyo diyenin temizliğinden şüphe ederim diye laf geçirdiydi ona ithafen tüm halka açıklama yapayım..
Bundan da şüphe ediyosanız, bu da yetersizse tamam ben pisim :')

Firuzecik

:))) prolinedan kesinlikle uzak duracağım:))

AydannD

Beş litre boşaltıyorum bir hafta sonra üzerine eklemeler yaparak 3 hafta boyunca yüksekliği sabit tutuyorum böylece yapışmıyor. 3. Hafta sonunda tamamen değiştiriyorum.

Çişi topaklanınca banyodaki çöp kutusuna atıyorum koku sorunu olmuyor
Dışkıyı da tuvalet kağıdı ya da kürek (hangisini tercih edersen) yardımıyla klozete atıyorum sifonu çekiyorum

Janetdm

Bence eğer kabı sürekli yıkamak istemiyorsanız, kabın üzerine eski market poşetleri sığarsa onları, sığmazsa orta boy çöp poşeti geçirip, pislendikçe kaldırabilirsiniz, kabını daha uzun aralıklarla yıkamış olursunuz.

stroKeRN

arkadaşlar kumda kalan çis taneciklerini nasıl temizliyorsunuz yani nasıl temizleyebilirim

Ebra_erdem

Kum kabına poşet geçirince yapışması daha az oluyo bende hiç parçacık kalmiyo ayda 1 de hepsini boşaltip yeni kum dolduruyorum

aycatt

Klozet egitimi vermeyin. kediler insan degil, kum temizlemek isinize gelmiyor diye hayvanin dogasini degistirmeye calismayin! ben de su an sanicat kullaniyorum memnunum buyuk ihtimalle az koydugun icin dibe cokuyordur canim

Firuzecik

Önerileriniz için teşekkürler.

Esraesngl

Proline pismanliktir gercekten

Sanicat 10L’nin yarısını boşaltıyorum
Kumun az olmasındansa çok olması daha iyi
Sanicat bazı kedilerde patilere yapışıyor ve biraz da tozutuyır

Firuzecik

Ben ince delikli, demir bir kevgir ile kalan küçük parçaları temizliyorum. Küreğimin delikleri genişti. Çareyi kevgirde buldum.