Kedi Aknesi

Glsh_badem

Kedimin çenesinde kedi aknesi çıkmış bi tarafı tamemen siyahlaştı nasıl bir tedavi uygulayabilirim veterinerden kalıcı bir çözüm bulamadım :((

5 CEVAP

anjelik123

Benim kedimde oldu plastik kabını porselenle değiştirdim bide çenesini furminatorle tarayıp alıyorum azda olsa hala var ama

BalliBadem

Ben batikonla la silip bi kaç dk tutup sonra gül suyuyla (sentetik olanlar olmaz!!) silip kontrol altına alıyordum hazır mamayı bırakıp raw a geçince tamamen yok oldular ki aylardır (neredeyse 1 senedir) aknelerle savaşıyordum tabi kediden kediye değişir

mmhureyre

BEN ÇOK SERTLEŞİR VE SİYAHLAŞIRSA SIKIP İÇİNDEKİ MİNİK PİSLİĞİ ÇIKARIP BATİKONLUYORUM, AZSA VE SERT DEĞİL KÜÇÜKSE ÖNEMSEMİYORUM. TABİ KEDİLERİME HASTALANDIKLARINDA VETERİNERİMİN VERDİĞİ İĞNELERİ BİLE YAPABİLEN BİRİYİM, BİR ÇOK MANİPÜLASYONA İZİN VERİRLER BANA, AKSİLİKLERİNİ NASIL ÖNLİYCEMİ BİLİRİM VE ONLAR DA BİRAZ TESLİMİYETÇİDİR, KEDİ TABİ NE KADAR TESLİMİYETÇİ OLABİLİR O DA MALUM.

Kedi Akneleri genelde semptomatik tedavi uygulanır.
Etkenleri belirlemeniz gerekiyor. Plastik mama kapları bunlardan biri.
Belki Kedi Aknesi ile ilgili bu yazımız size yardımcı olabilir.

AydannD

Kedi akneleri genellikle plastik mama kaplarından ve mama artıklarından oluyor. Akne iltihaplı değilse ve ilerlememişse bir iki damla elma sirkesiyle ılık suyu karıştırıp pamuğa döküp temizleyebilirsiniz. Ama sirkeyi çok dökmeyin. Eğer akne ilerlemişse veterinere gitmelisiniz.