Anneni Ve Babamı Kedi Sahiplenmeye İkna Edemiyorum

Annemle babam kedi al maya ikna edemiyorum babam zaten kedilerden nefret ediyor dükkanımaza sürekli kedi girdiği için " ben zaten onları çıkarmakla uğraşıyor dükkanın ortasını a sıç..orlar ben bide evdeki kediyle i uğraşıcam" diyo birde " kedi olan eve korsana virüs girmiyor deseler bile ihtimal yok" diyo ikna etmeye çalışıyorum tuvaletlerin kedi kumu a yaptıklarını söylemeye çalışıyorum ama ikna olmuyorlar. Annem desen ben bide kedi nin kokusuyla ı uğraşıcam deyip duruyo yardımcı olun please!

17 CEVAP

Zeke

Ama siz de artısını eksisini düşünün. İyi günü çok olduğu gibi kötü günü de olacak.
Hastalığı var aşısı var kumu var kısırlaştırması var.
Asla korkulacak bir şey değil insan sevince her şeyi yapar, ancak aileniz sorun çıkaracak gibiyse bir süre sonra siz de yıpranırsınız bunun altında

KediDuhan

Benim annem kadar kedilerden korkan bir insan görmedim, babamı bir şekilde ikna edip 1 yaşında İran cinsi bir kediye bir gün eve getirmiştim, annemin bu denli korktuğunu o zaman anladık. Kediyi gördüğü anda ağlamaya başlamıştı korkudan, kedi bir hafta kadar evde kaldıktan sonra annem hiçbir zaman kedinin olduğu odaya girmedi. Biz de kediyi sahibine tekrar vermek zorunda kalmıştık, aradan 1 yıl geçtikten sonra annemi yavru bir kedi almaya az da olsa ikna ettik "sizin dırdırından kurtulayım da ne olursa olsun" demişti. yavru kedi eve gelir gelmez annen ile onun arasında bir bağ oluştu, şimdi geleli 2 hafta oluyor ve elinden bile düşürmüyor.her zaman okurdum" Annem kediyi hiç İstemezdi biz eve aldık çok sevdi" diye Ama bunun gerçek olacağını hiç tahmin etmezdim. Şimdi ise bunu en yakın olarak müşahede eden benim.size kalan tek şey biraz sabır ve dua...