Anneni Ve Babamı Kedi Sahiplenmeye İkna Edemiyorum

Annemle babam kedi al maya ikna edemiyorum babam zaten kedilerden nefret ediyor dükkanımaza sürekli kedi girdiği için " ben zaten onları çıkarmakla uğraşıyor dükkanın ortasını a sıç..orlar ben bide evdeki kediyle i uğraşıcam" diyo birde " kedi olan eve korsana virüs girmiyor deseler bile ihtimal yok" diyo ikna etmeye çalışıyorum tuvaletlerin kedi kumu a yaptıklarını söylemeye çalışıyorum ama ikna olmuyorlar. Annem desen ben bide kedi nin kokusuyla ı uğraşıcam deyip duruyo yardımcı olun please!

17 CEVAP

minky

eğer istemiyorlarsa sahiplenmeyin.ilk fırsatta sokağa atmaya çalışacaklardır.

Firuzecik

Benim ailem de bu yaşıma kadar asla izin vermedi istemedi. Onlar evde yokken kaç kere kedi köpek getirip temizleyip sakladık çocukluk işte ama bulunca evden gönderdiler daha çok üzüldük. Şimdi tek yaşıyorum ancak kavuştum yavruma. Bence tüm sorumluluğunu alıp ve masraflarını karşılayabileceğin zaman kedi sahiplenmelisin.

minky

aayrıca kedi bakmak masraflı bir şey.kısırlaştırma 700 tl aşıların her bir neredeyse 100 tl.maması kumu dahada pahalı.

BalliBadem

Bence ertele kedi işini ort 15 sene yaşayacak öyle dandik mama olmaz kaliteli mama kum aşılar oyuncak kanepeyi yırtacak tüy dökecek ailen bunları bahane edip atabilirler kediyi ve kedinin özel bi hassasiyeti çıkarsa evde özel mama hazırlamak gerekebilir sorumluluk yani bebek gibiler

Baylav

Anne ve babalar genelde öyledir.sorumluluk almak istemezler çünkü daha önce çocukları olduğu için deneyimliler.ama.bir hafta içinde tamamen değişiyor .kediyi sevmek için kavga ediyorlar.yani her anne babanın kırılma noktası bir iki hafta

Heleki sahiplenmeye tamam desinler ben evi her saat süpürmeye hazırım. (Bu site bana terapi gibi Gelio.)

SBKart2207

Bence de istemiyorlarsa en baştan sahiplenmeyin sonra gerçekten ilk fırsatta atıyorlar . Yada olur olmadık her konuda kedilerin laflarını yapıyorlar herşeyi onlardan buluyorlar. Tecrübeyle sabittir.

Ben annemle babamın kedi sahiplendikten sonra evden atıcaklarını sanmıyorum eğer kedi sahiplenirsek ben zaten onların böyle bişey yapmasına izin vermem

AydannD

Eğer siz de gerçekten tüm sorumluluğunu üstelenip bakabilecekseniz, bu sorumluluğu annenize babanıza bırakmicaksanız sahiplenin. Çünkü kedi bakmak sadece sevimli bir şeyi sevmek oynamak birlikte uyumak değil beraberinde çok çok fazla sorumluluk getiriyor. Küçük bir çocuk gibi. Onlara tüm sorumluluğu sizin üsteleneceğiniz mesajını vermelisiniz. Bir de ikna etmek zor oluyor direk eve getirip nasıl bir şey olduğunu görmelerini sağlayıp öyle ikna edenler var.

mmhureyre

ZOR BİR DURUM, BNM AİLEM DE İSTEMEZDİ, BÜYÜYÜP İLK EVİMİ AYIRDIĞIMDA TAŞINIRTAŞINMAZ İLK YAPTIĞIM İŞ Bİ KEDİ BULMAK OLDU KENDİME :)), ŞİMDİ 3 KEDİ, 2 KÖPEK VE 2 PİLİÇ İLE BAHÇELİ BİR EVDE YAŞIYORUM. AİLEM GELİP KALINCA HUZURLU OLSUNLAR DİYE DE İKİ KATLI BİR EV ALDIM VE KATLARIN ARALARINI PİMAPEN KAPIYLA BÖLDÜM Kİ BENDE KALMAYA GELDİKLERİNDE YUKARDAKİ KEDİLERDEN HABERLERİ BİLE OLMADAN MUTLU YAŞASINLAR, KÖPEKLERLE PİLİÇLER BAHÇEDEKİ 70 METREKARELİK KOCAMAN KAFESTE ÖZGÜRCE DOLAŞIYORLAR ZATEN. SAYGI DUYMAK LAZIM, ONLARIN EVİ ORASI, KENDİ EVİN OLUNCA İSTEDİĞİN HAYVANI AL, AİLENİ DE MUTLU EDECEK DÜZEN KUR

kedimelsa

Bizimkilerde öyleydi bunun aşısı var 3 ayda bir sonra 1 senede bir ilk aldığında yapılması gereken aşıları var karma 1 2 aşıları var iç dış paraziti var bakımı zor bir hayvan bence maması var ucuz kullanırsan tüy dökümü fazla oluyor ve onun sağlığı için uygun değil orta fiyatli veya yüksek fiyatlı mamalar tercih edilmeli ödül maması var onu geçtim haftada en az 1 kere de olsa yaş maması var taraması var tuvaleti var kumu var ayda 1 kum alinmasi gerekiyor açıkçası işin zor daha neler var neler

blue_hpood

kedi kumuna pisleyecek sonra o kum patilerine yapışıp evin her yerine dağılacak. her gün süpürmek zorunda kalacaksınız.
her yere çıkacak, tırmanacak. aklınıza bile gelmeyen yerlere. tüy dökme dönemlerinde fazla tüy dökecek, onun dışında da tüy dökecek. girme dediğiniz her yere girecek, hayır dediğiniz her şeyi yapacak.
babanız agresif biri belli ki, anneniz de titiz biriyse, siz de evi her gün ya da üç günde bir süpürmeyecek biriyseniz bu işe onları iknâ etmeye çalışmayın. belli ki tüm şartlar uygun değil, ayrı eve çıkarsanız çıktığınız zaman sahiplenebilirsiniz fakat bu dediklerim hâlen geçerli olacak.

Para durumundan bir sıkıntımız olmamasına rağmen istemiyorlar

oguzz1919

merhaba eğer okul okuyorsanız ailenizle anlaşın ve aranızda bir ailecek ders başarısı olarak bir hedef belirleyin.Örnek: " okuldaki deneme sınavında 1. olursam kedi alırmısınız" deyin ve o hedefe ulaşmak için elinizden geleni yapın o zaman zaten mecbur alacaklardır. ben ailemde denedim ve başarılı da oldu.

Saygılarımla,

Zeke

Sahiplendirilecek olan bir kediye geçici yuva olup tepkilerini ölçebilirsiniz belki.
Böyle bir imkan oluşursa özellikle bebek kedilere deliriyor anne babalar.
Bir süre sonra alışmaları da ihtimal, her şeyi buna bağlayıp atmak için bahane aramaları da ihtimal.
Fırsat yaratabiliseniz geçici yuva olmayı deneyin