Furminator Kullanan Var Mı?

Baylav

Furminator kullanıyorum ama aklımda şu soru.kedimin canı acıyor mudur?

6 CEVAP

Emrebozkurt

Orjinal furminatör(250tl altında satılamaz abd fiyatı 40 dolar) ise sorun olmaz ancak sahte ürün ise tüylerde çekme ve deriyi tahriş etme yapıp can yakar.

Firuzecik

Ben de aldım arada kullanıyorum ama canı acır diye dibe kadar bastırmıyorum hafif üstten alıyorum yine de tüyler geliyor. Aynı yerden çok defa geçince tahriş edebilir sanırım.

AydannD

Furminatörü gerçekten orijinal aldıysanız ve çok bastırmıyorsanız sorun olacağını düşünmüyorum. Ancak her gün yapılmaması gerektiğini haftada ya da 10 günde bir yapılması gerektiğini yoksa tahriş edebileceğini okumuştum.

Gamsem

3.5 aylık uzun tüylü kedime kullanıyorum uzun tütlü plduğu için 2 günde bir tarıyorum çok bastırmadığım için sorun olmadı hafif yatay tarıyorum bu şekilde hem direk deriye değmiyor hemde gerçekten mükemmel tüy topluyor sizde hafif yatay şekilde tarayın tahriş vs 2 aydır olmadı o şekilde taradığım için canı zaten acısa tepki verir:)

Cagglaa

Tüy toplayıcı eldiven kullanmanızı öneririm. Canları yanar mı derdi yok baya da etkili :)

Baylav

Evet tahriş edebilir diye ben de kısa süreli kullanıyorum.tesekkur ederim