Kedim Kaliteli Yaş Mamaları Yemiyor Lütfen Yardım Edin

Zeynep15893

merhaba kedime schesir naturea gimcat nutri animonda gibi kaliteli yaş mamaların farklı çeşitlerinden aldım hepsini de özellikle aç olduğu saatlerde ve farklı günlerde verdim ama hepsini koklayıp koklayıp kaçtı önceden gourmet felix gibi kalitesiz mamalardan vermiştim onları çok sevmişti ama kaliteli yaş mamalardan vermek istiyorum çünkü sadece kuru mamayla beslemenin iyi olmadığını bağırsak yapışması gibi kötü sonuçlar doğurabileceğini öğrendim kaliteli olmayan yaş mamalarda kediler için zararlı olan maddeler var şeker gibi ne yapabilirim gerçekten yardıma ihtiyacım var

8 CEVAP

kedimelsa

Kuru ile yaş mama(az) karıştırabilirsiniz sonra fazla fazla yaş mama derken yaş mamaya geçebilirsiniz ben denemedim doğru mudur bilemem ama bikac yerde görmüştüm bu çözümü görmüştüm

BalliBadem

Mesela felix ile scheir ı karıştırıp verin gibi

Zeynep15893

aslında karıştırarak vermeyi denedim ama yine de yemedi yanıma miyavlayarak gelip mama istedi

Zeynep15893

zorla yedirsem mi diye düşündüm ama o zaman iyice soğuyabilir mamadan

Zeynep15893

başka bir çözüm önerisi olan var mı

nilayy24

Ben yaş mamaya bi kısmını elime alıp koklatarak alıştırdım sonra aldığım kısmı elimden yedi kalanını kabından yemeye devam etti. Deneyebilirsiniz siz de tamamını elinizde yedirmeyin ama alışmasın

Carathras

Yemiyorsa zorlamayın kedinizi, benim en büyük kedim ayrım yapmadan hiç bir yaş mamayı ağzına sokmaz öylesi de var sizin ki en azından bazılarını tüketiyor ...

Anonymus552223

Reflex plus deneyin o da cok kaliteliymis. Reflexin mamalari genel olarak seviliyor