Kedimin Tüyleri

fredda

Arkadaşlar fotoğrafta pek belli ediyor mu bilmiyorum ama kedimin tüyleri sağlıksız duruyor. Yani yıpranmış gibi sanki tüyleri. Banyo da yaptırmıştık birkaç hafta önce. Dün papatya çayı demleyip pamukla güzelce sildim her yerini de ama gözüme yıpranmış gözüküyor. Yediği mamayla alakalı olabilir mi? Ya da herhangi bir vitamin tarzı eksikliği?

12 CEVAP

Ares87

Daha bebek tüyleri onlar biraz büyüsün düzelir tahrik tüyleri diyorum ben onlara çünkü beni ısırmam için tahrik ediyor:))

blue_hpood

yediği mamayla doğrudan ilgilidir. belki kendine has olarak daha sert olabilir bu ayrı bir durum. artı olarak sırtındaki tüyler daha serttir. ama daha yavru, biraz büyümeli.
gerekmedikçe de asla kedinizi yıkamayın.

Byzkara

Yavru galiba o yüzden olabilir benimkide öyle oluyor

Merzela

Bizimkinin de aynı multivitamin aldım bakalım etkisini görürsem söylerim.

Miyumiyuu

Tavuklu mama kullanıyorsanız eğer ondan dolayı olabilir benim kedim de tavuklu mama yerken böyle oluyordu, balıklı mamaya geçince tüyleri parlak parlak oldu

fredda

Evet tavuklu mama kullanıyorum :( Balık yağını takviye olarak kullansam düzelir mi acaba..

Miyumiyuu

Daha önce hiç balık yağı kullanmadım ama kediniz daha çok küçükmüş genellikle yavru kedi mamaları tavuklu oluyor maalesef, multivitaminlerle düzelebilir belki gimcat kullanıyorum ve çok memnunum ama dediğim gibi kediniz çok küçük bundan dolayı da olabilir...

kedimelsa

Benimkide iki aylık tavuklu mama kullanıyorum bende yeni basladik umarım birşey olmaz

fredda

biliyorum zaten, fakat dışarıdan aldığımız için kirliydi ve temizlemek zorundaydık.

Zeynepalex

Mamayla alakalı, balıklı mamalar tüyleri daha güzel yapıyor, vitamin verirseniz iyi olur, henüz yavru ama biraz büyüyünce arada 10günde bir falan tarayın, bunları yapına tüylerindeki değişim farkedilir

AydannD

Henüz daha çok küçük. Ayrıca evet ben de kedimi balıklı mamaya geçirdiğimde tüyleri daha pofuduk ve parlak olmuştu. Ama siz yine de çok gerekmedikçe kediciğinizi yıkamayın bence tüylerin ve derisinin kimyasını bozmayın yavrucağın. Birazcık kendi haline bırakın bazen de dönemsel sertleşip matlaşabiliyorlar.

fredda

Evet evet henüz 2 aylık. Multivitaminden sonuç aldığınızda beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim.