Yardımcı Olur Musunuz ?

Byzkara

Yeni kedi sahiplendim ve ilk kedimiz şurasında şu var buraya bişey mi olmuş diye sürekli inceleme halindeyiz. Göz üstü ve kulak arasi tüyleri döküldü kel oldu her iki tarafida tıpatıp ayni. mantar olduğunu düşünmüyorum herhangi bi kizarliklik yada kabuklanma yok. Bunun kardeşinin de göz üstündeki tüyleri seyrek genetik olabilir mi ? Yeni sahiplandik ilk algimda sadece seyrekti şimdi döküldü bu aralar tüy döküyor zaten mevsim geçişinden olduğunu düşünüyorum. Yavru kediler de tüy döker mi? En önemli sorun mantar olabilir mi ?

3 CEVAP

Mist

Genetik olabilir zaten göz üstü kedilerde seyrektirr

AydannD

Kedilerin kulak önü göz üstü kısımlarında zaten tüyler seyrek oluyor ama bence siz yine de bir imkan dahilindeyse kontrol ettirebilirsiniz.

Byzkara

Kenarlardaki sarılık batikondan kaynaklı gözünde de krem olduğu için kızarık