Kaza Geçirmiş Kediye Yardım Edememenin Vicdan Azabı

kedilikizzz

Arkadaşlar az önce dışardan evime doğru gelirken sokağın kenarında bi kedi gördüm sevmek için yaklaştım karanlıkta uzaktan farkedemeğim çok kötü bi manzarayla karşılaştım. Güzelim kediye bi araba çarpmış kim bilir ya kendisi sürüne sürüne kaldırıma gitti ya da bi insan anca oraya kadar götürebildi. Çenesi yamulmuş ağzından burnundan hatta gözlerinden bile kanlar akıyordu gözünün biri akmıştı o an yanımda ne param ne arabam olmadığı için ağlamaktan başka bişey yapamadım o kadar kötü oldum ki evime gelirken nasıl insanlarız biz diye ağlayarak geldim.bu saatte nereye hangi veterinere nasıl götürürüm diye düşündüm durdm ama ne bi çare bulabildim ne de yardım etçek biri. o kedicik son nefesini en kötü şekilde verdi. vicdanım o kadar sızlıyo ki.. ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım yüzü nasıl gözümün önünden gidecek bilemiyorum. Hala ağlıyorum beni anlayabilcek birileriyle paylaşmak istedim o sebeple yazdm. nasıl insanlarız biz nasıl BİR IRKIZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 CEVAP

tugbagursoyy

Ne diyebilirim ki 'üzülmeyin'den başka. Burası Türkiye burada hayvana değer yok. Çişini yere yaptı diye kedinin karnını yararlar 1.5 saat can çekişmesinin videosunu çekerler internete yüklerler ama cezasız kalır. Arabasıyla çarpar öldürür, veterinere götürmez hadi onu da geçtim araban inip ölüsünü kaldırıma çekmeye tenezzül etmez. hayvan hakları yasasını hiç okudunuz mu? leş gibi. sokaktaki hayvanların toplatılıp kozmetik denek olarak kullanılabileceği yazıyor. yasal olarak onaylanmıştır bu. hayvanat bahçelerine teşvik ediliyor yunus parkları vs kapatılmıyor ve utanmadan bunun büyük bir gelir kaynağı olduğu açıklanabiliyor. Yazık. Benim tavsiyem her şeye kulağınızı tıkayın, kedinizi çok mutlu edin, sokakta gördükçe besleyin, iyileştirin ama üzülmeyin soğukkanlı olun yoksa başa çıkmak imkansız. Bir canın değerini anlamak herkesi yapabileceği basit bir şey değil. Yakın zamanda vicdan değerlerimizin artması dileğiyle

kedilikizzz

:(:(:(:(:(:(:(:(:( offff