1 Çay Bardağı Kaç Gram Eder

Ebra_erdem

Kedim 10 aylık ve 4 kg çok fazla mama istiyor doymuyor Bende ölçerek veriyorum 1 çay bardağı 50,60 gr arası geliyormuş sanırım en kısa zamanda ölçek kabı alicam böyle içim rahat etmiyo sizce yeterli mi ?

11 CEVAP

Ceydayyavuzz

Çay bardagi (kucuk olan) proplanda ortalama 48 gr geliyor.

BalliBadem

Bi su bardağı yaklaşık 100 gr çay bardağını bilmiyorum ama

Ceydayyavuzz

Kilosuna gore yemesi gereken mama miktari arkasinda yazar. Kucuk taneliyse eger proplan gibi sizinkide bir cay bardagi 50 gramdir ortalama

Zeynepalex

50gr kadar

BalliBadem

O zaman 1 çay bardağı yeterli yarısını bi kalan yarısını bi verin saat belirleyin mesela sabah 10 akşam 10 gibi ama o kadarcık mamayla doymaması normal yesin yazık (:

AydannD

Gramını belirlerken mamanın arkasında kedinizin durumuna göre değişeceğini de okumuşsunuzdur diye düşünüyorum. Kediniz hareketli oyuncu koşturan bi kediyse daha çok mama yemek isteyebilir. Yine de bi veterinerinize sorun derim.

Ebra_erdem

Yorumlar için teşekkür ederim zaten 1 çay bardağından fazla veriyorum kıyamayıp :) ama bıraksam 2 çay bardağı yer çok seviyor yemek yemeyi bazı günler baya hareketli bazende hep uyuyor değişik bi çocuk

BalliBadem

Evde düşük kalorili bi mama yapıp misal günde 1 yemek kaşığı verebilirsiniz hem yemek dilenmez ve kilo almaz

poughkeepsie

1 çay bardağı N&D 50-60 gram civarı geliyor (alt kısmı geniş olanlardan bahsediyorum, kum saati gibi ağız kısmı ile altı eşit olanlar)

Ebra_erdem

Balıklı n&d kullanıyorum arkasinda 40-52 gr arası yazıyor

Ebra_erdem

Hepinize çok teşekkür ediyorum :))