Yavru Kedi Yemek Ve Bahçeye Geri Bırakma

onurbilgicx

Merhaba yazlığın bahçesinde kediyi ıslanmış ve neredeyse ölü gibi buldum neyse ki şuan iyileşti mama siparişi verdim o gelene kadar neler vermeliyim ve biraz büyüyünce yine bahçeye bırakayım mı?

15 CEVAP

lwb

harika bir değişim.

imkanınız varsa bir kliniğe götürün ki kontrolden geçsin. siz de sahiplenmeyi düşünebilirsiniz eğer olmaz diyorsanız da mutlaka sahiplendirin, geri bırakmayın yavruyu.

Esraesngl

O sizi seçmiş bir melek

Cansumuezza

Bu görseller beni ağlatcak şimdi:( eğer bırakmayın dersek birakmicaksaniz bırakmayın

lwb

mama gelene kadar haşlanmış yağsız tuzsuz tavuk göğsü verebilirsiniz, yoğurt ve kefir de

lwb

bana kalırsa hiç vermeyin.

mama en fazla 3 güne gelir zaten o gelene kadar yürek ve göğüs haşlayıp verebilirsiniz.

Anonymus552223

Önce sonra fotolariyla ilan açin sahiplenen olur illaki ama o kadar ugrasmissiniz, aranizda bir bag kurulmus, bir hikayeniz var. Bence birakmayin. Ve sut yerine yiyebiliyorsa tavuk yogurt falan verin. Suyla karistirilmista olsa sut ishal yapiyo genelde

onurbilgicx

su ve süt karışımı efendim,hiçbirşekilde süt vermiyeyimmi artık su ve mama gelene kadar göğüs mü yapayım?

Ebra_erdem

Süt veriyorsanuz laktozsuz vermeye özen gösterirseniz çok iyi olur bence bahçeye hiç bi zaman bırakmayın başlarına türlü türlü şeyler geliyor zehirlenme,kaybolma vb olaylar en iyisi evde güvenli bi şekilde bakmak

Nzlvn_0788

Bence de bırakmayın. Bir mucize resmen

Tugbammc

Merhaba, yakınlarda mutlaka bir Veteriner kliniği vardır, öncelikli tavsiyem kliniğe götürmeniz. Süt vermeyin (pekçok kişi yazmış zaten) tahminim 1 aylık kadar yavru, sindirim sistemi yeni oluşuyor bu nedenle sadece tavuk göğsü sindiremeyebilir. Klinikten yavru kedi için yaş mama alma imkanınız olabilir. En kötü ihtimalle 100 Gr tavuk göğsü, yarım çay bardağı pirinç, yarım küçük boy patates, varsa 1 küçük havuç hepsini doğrayın üzerine su koyup haşlayıp püre haline getirin içine yarım çay kaşığı şeker, 1/4 tuz koyun. Püre biraz sulu olsun ve ılık olarak günde 7-8 kere verebilirsiniz.

sekerfare21

Siz sahiplenmeyecekseniz, baskasina sahiplendirin.

lwb

fotoğrafta kasedeki beyaz gıda süt mü bilmiyorum ama süt vermeyin.

Ebra_erdem

Inek sütleri onları ishal yapıyor yarı süt ve yari suda geçici verilmeli bence oda sindirimlerine dokunabilir

BalliBadem

Maşallah Allah razı olsun ❤️
Öncelikle kendi kediniz olsun lütfen yoksa güvendiğiniz birine takipli sahiplendirin
Mama gelene kadar 3/1 oranında ciğer ve 3/2 oranında tavuk göğüsü haşlayıp püre yapıp verin ama dışkı cıvıtabilir o yüzden çok azcık pirinç haşlayıp onuda ekleyin bu yemeğe
Kesinlikle süt, salam, sucuk vb vermeyin sulandırılmış süt zarar vermez fakat faydasıda yok

BalliBadem

Ayrıca yumurta sarısıda çok faydalı onlar için çok hafif haşlanmış olabilir