Kedi Beslenmesi

Merhaba yavru bir kedi buldum en fazla 1-2 haftalık ona inek sitünü yarıdan fazla suyla karıştırıp versem bir zararı olur mu?

7 CEVAP

Olabilir o şekilde de ama keci sutu veya sut tozu daha iyi olurm

Sirinimo

Genelde biraz su ve şeker karıştırıp verilir ama yavru daha 1-2 haftalık mutlaka süt tozu verin yoksa çok yaşayamaz:(

mylys

Süt tzou gerek.kedi süt tozu.

jamesdeen

Kediler için süt tozu satılıyor internette veya petshoplarda falan bulabilirsiniz

Hm alacağım zaten ama merak ettim bir arkadaşım zararlı olduğunu söyledi

BalliBadem

Zararı yüksek ihtimal olmaz ama faydasıda olmaz

Tugbammc

Merhaba kesinlikle süt vermeyin. Veteriner kliniklerinde kedi anne sütü satılıyor toz halinde onu hazırlayıp 2- 3 saatte bir biberon veya şırınga ile vermelisiniz. Yine 2-3 saatte bir nemli bir pamuk ile genital gölgesine sürterek çişini ve poposuna sürterek kakasını yaptırmanız gerekiyor. Bulabilirseniz yakınlarda doğum yapmış bir süt anne bulmak da iyi bir çözüm olur.