Bahçemde 2 Yavru Kedi Buldum? Acil!

goksuyilmaz

Öncelikle merhaba. 2 gün önce evimin bahçesinde 2 tane yavru kedi buldum. Yan komşumuz sokaktaki tüm kedilere bakar, erkek kediler de yavrulara saldırınca tahminimce 2-3 haftalık yavru kedileri annesi burda bırakmış. Merdivenimin altına büyük bir leğen içine havlu koydum. Fakat bir gündür anne kedi gelmiyor, yan komşunun oraya yarım saat gelip gidiyor. Kedilerin gözü iltihap dolmuş, bugün veteriner arkadaşımın telefondan yardımı ile açtım. Fakat zaten anne kedi gelmiyordu, birde elime alıp gözünü açmam yanlış mı oldu diye düşünüyorum. Annem ve ben evde yaşıyoruz, annem kedileri eve koymaya da izin vermiyor. Yavru kedilere yaklaşıyorum bana tıslıyorlar. Hava soğuk, titriyorlar diye üzerlerine havlu koyucaktım tıslamaktan ucundan koyabildim. Pire var mıdır, anne kedi gelir mi, gelmezse ne yapmalıyım, tıslama nasıl önlenir nasıl kendime alıştırabilirim? lütfen acil yardımcı olun. Daha önceden kedim oldu ama hiç böyle bir durum yaşamadım.

5 CEVAP

Tugbammc

Merhaba yavrunun gözünü açmak ile iyi yapmışsınız. Korktukları için tıslamaları çok normal size birşey yapmazlar. Annesi eğer başına bişey gelmedi ise mutlaka geliyordur. Eğer gelmez ise Veteriner kliniklerinde kedi anne sütü bulabilirsiniz. Mümkünse korunaklı bir yere alarak 3 saatte bir besleyin. Nemli bir pamuk yardımı ile genital bölgelerine sürterek çişini yaptırın ve sonra aynı işlemi popolarına yaparak kakalarını yaptırmanız gerekiyor. 2 hafta sonra yavrular biraz daha büyür ve yuvalandırmak için ilan açabilirsiniz. Pire olduğunu sanmıyorum olsada hayvandaki pire insana gelmez. İyi akşamlar.

Anonymus552223

Size tepki veriyorlarsa 2 3 haftaliktan buyukturler diye dusunuyorum. Gozleri için gentavet damla alin gunde bir iki defa damlatin. Yiyecek bir seyler verince yiyebiliyorlar mi? (Süt vermeyin.) Tuvaletlerini de kendileri yapamazlar cok kucukse. Foto atabilir misiniz

goksuyilmaz

Lütfen biri tahmin bile olsa cevap versin, ne yapacağımı şaşırdım

Zeke

2 3 haftalık bebekler tıslasa ısırsa ne olur, siz yaklaşın çekinmeyin alışırlar size

90sude_90

anneleri eğer 1 hafta gelmezse büyük ihtimalle ölmüştür :/ ve gözünü açarak iyi yapmışsınız ama tuvaletlerini kendileri yapamayabilirler