Kızgınlık

Lifos34

Merhaba arkadaşlar iyi aksamlar benim british shorthair cinsi kedim var 10 aylık erkek çok afedersiniz bugün üreme organında beyaz lekeler gördüm evede püskürtmeli hiç bir koku yok öyle bağırıp çağırıp rahatsız ettiği de yok acaba kızgınlığı girmiş midir nasıl anlayabilirim

5 CEVAP

6-7. aydan itibaren her zaman kisirlastirabilirsiniz hicbir sorun olmayacaktir. Ne kadar erken o kadar iyi hem sizin hem onun huzuru icin.

Lifos34

İdeal kısırlaştırma ayı ne olmalı

Tugbammc

Muhtemelen çiftleşme dönemine giriyor. Erkek kediler de 1 yaş sonrası kısırlaştırılma tavsiye edilir.

Lifos34

Ya arkadaslar birde parkeleri kokluyor kum kazar gibi parke kazıyor sizce bunu neden yapıyor denk geldiniz mi daha önce

Kızgınlık dönemine girmiş olabilir bu süreçte çok farklı davranışlar sergiliyorlar parke kazmadaki amacı koku bırakmak olabilir. Dişi kediler bu dönemde öyle bağırma gibi sesler çıkarıyor erkek kedilerde daha çok evin çeşitli yerlerine koku bırakma oluyor. Benim de 9 aylık bir kızım var 4 5 kez kızgınlık dönemine girdi bizim için zorlu bir süreçti. Yaşını bekliyoruz kısırlaştırmak için