Kedi Gece Nasıl Uyutulur?

berrugurer

2 aylık kedinin gece uyuması için ne yapılabilir?

13 CEVAP

fredda

kundaklayıp ayağınızda sallayınız efenim. kesin çözüm.

Esraesngl

Soruya guldum:d o ne zaman isterse uyur acikcasi. Yormak bir alternatif

Bebek değil ki uyutamazsiniz :D enerjisini atmasi icin yatmadan once bolca oyun oynayin onunla.

NSukun

Uyumadan önce baya bı oynatın enerjisini atsın sonra bayılır zaten

kedimelsa

Niye uyumuyor mu ki benimkide 2 aylık çok uyuyor sizinki baya hareketli sanırsam bırakın oynasın yorulsun

heronsprey

pışpış yap

Zeynep_P

Biz kedimiz yavruyken işi rutine başlamıştık. Yatmadan önce en az yarım saat evin içinde oltasıyla koşturarak oynuyorduk. Zamanla o da bizim rutine alıştı. Şimdi bizle yatar hatta biz geç yatsak da o uyku saatini geçirmez :)

fredda

şaka maka, onu yoracak şeyler yapın mesela sürekli oyun oynayın ama akşama doğru olsun oyun saati. çok oyun çok enerji harcamak demektir, o zaman mışıl mışıl uyur.

AydannD

Uyutamazsınız o canı ne zaman isterse o zaman uyur snsnjsha ama diğer arkadaşların da dediği gibi yatmadan önce onu yoracak bir oyun seansı yapmak veya mama yedirmek bir alternatif olabilir. Gün içinde sıkça oyun oynatmak geceleri daha iyi uyumasını sağlar.

sibel_yzc83

kedi korkuyo olabilir benim eski kedim gece hiç uyumazdı hep başımızda beklerdi sabah da biz uyanıkken uyurdu

Zukoo

Ben bunu deli gibi oyun oynamak da buldum. Yatmadan bikaç saat önce üşenmezsem Bebiş ile deliler gibi koşturuyorum evde
Ama gerçekten deli gibi :D evde dolaşmadık yer oynamadık oyuncak kalmayınca kendisi kutusuna gidip uyuyor ve ben de yanına sızıyorum. Ama her zaman olmuyor bu. Bazen o kadar oyuna enerjim kalmıyor maalesef

nilayy24

Ben uyumadan önce oltasıyla baya oynatıyorum koşturuyorum hopluyor zıplıyor sonra kendiliğinden yatağına gidip uyuyor :) enerjisini atacağı oyunlar oynatın

O dönemler de zor uyurlar hele bi de kardeşleri varsa;)) ama siz bütün gün yorun o minoşu oynayın oynatın o zaten bitap düşer geceleri:)))