Köpeğim Tanımadığı Herkese Havlıyor

Kuzucansu44

4 aylık bir köpeğim var. İlk geldiğinden beri hep tanımadığı insanlara havlıyor. Bi ara bırakmıştı ama sonra tekrar başladı. Bahçede dururken biri gelse veya oradan biri geçse hemen havlıyor. Bu alışkanlığından nasıl vazgeçirebilirim?

4 CEVAP

Gokgokgok

Bahçedeyken değilde dişarıya tasmasıyla çıkardığınızda biraz sosyalleştirin köpeğinizi insanlarla, hayvanlarla benimde köpeğim herkese havlıyordu ben biraz sosyalleştirmeye korkuyordum diğer hayvanlar bişey yapar diye o yüzden kaynaklandığını düşünüyorum inşallah alışır :)

Oske22

Sosyallestirmemekten bence hep. Kediler de küçükken insanlarla veya kedilerle bir araya gelmeyince korkuyorlar farklı kişilerden. Sizin kopeginizde sosyallesmediyse olabilir

Kuzucansu44

Benim 3 köpeğim 2 tane de kedim var. Yani köpeğim sosyal bir köpek. Kedilerle filan da anlaşıyor. Sadece tanımadığı insanlara havlıyor. Ama biri onu 5-10 dk sevdikten sonra alışıyor. Ama insanlar korkuyor biraz köpeğimden. Onlar uzak durdukça Alex'te havlıyor

Oske22

Köpekler korkunun kokusunu alır derler. Belki size zarar vereceğinden de korkuyor olabilir. Sevince alışıyorsa sorun yok o zaman bence. İnsanlarla bol bol temas etmesine yardım edin.