Kedim Otomobilde Fazlasıyla Strese Giriyor

gokceninko

Merhaba arkadaşlar 10 aylık dişi smokin kedimi 4 aylıkken kendi aracımla farklı bir şehirden evimize getirdim ilk yolculukta çok fazla strese girmedi ama daha sonraki seyahatlerimiz de Sürekli miyavlıyor nefessiz kalıyor aracın içinde ağlayarak amansızca miyavlıyor çok Fazla strese giriyor ve ben bu duruma çok üzülüyorum acaba kedimi otomobil ve seyahate alıştırabilme şansım var mı nasıl eğitebilirim kedimi böyle bişeyle karşılaşan oldu mu arkadaşlar .ilk seyahatte annesi ve kardeşlerinden ayrılmış olması anormal bi korku ve tedirginlik yaşatıyor snrm kedime ama bunu nasıl unutturabilirim bilmiyorum

10 CEVAP

Anonymus552223

Yolculuklarda veterinerize danisarak pasiflora kullanabilirsiniz rahatlatir

Edaturk

Geçmişle değil karakterle alakalı olduğunu düşünüyorum ben aynı sorunu ben de sıkça yaşıyorum arabayı sevmiyor bizim oğlan biraz ürkek zaten yapı olarak arabanın sesi ve sürekli hareket ediyor oluşu sanırım huzursuzlandırıyor ve biz ilk sahiplendiğimizde sizin tarz bir durum olmadı ona rağmen korkuyor
Karakterleriyle alakalı naçizane benim fikrim :)

gokceninko

Aaa evet Eda hanım aynen hareket ettiğinde inanılmaz miyavlıyor çığlık çığlığa resmen ve ben çok üzülüyorum bu durumuna

Edaturk

@gokceninko o zaman kaderimiz bu çekiçse yapacak bişey yok yavruşlarımız birazcık korkak :D ben boxın içine doğabilecek küçük oyuncaklar ve ödül maması koyuyorum ve yanımdan ayırmıyorum sürekli oyun oynatmaya ilgisini Farklı yöne çekmeye çalışıyorum parmaklarımla falan bunları deneyebilirsiniz az da olsa işe yarıyor :)

Carathras

Bu durumun annesinden ayırdığınız konu ile bir ilgisi yok nerdeyse pek çok kedi bu tepkiyi veriyor.
Ben veteriner zamanı 5 kedimi arabaya koyuyorum senfoni yapıyoruz :)
Ev gibi güvenli hissettikleri ortamlarından dışarıya çıkarıyorsunuz ve tedirgin hissediyorlar ilk başlarda miyavlamasalar bile bunu yapmaya başlıyorlar.
Ben bu tepkiyi vermeyeni duymadım, görmedim ama mutlaka yolculuk seveni de vardır birşey diyemem buna.

Ela999

Gimcat anti stres kullanabilirsiniz yolculuktan bir saat önce 2 cm verirseniz daha uysallaştırıyor

gokceninko

Mevsim sebebiyle her haftasonu yazlığımıza gidiyoruz yaklaşık 30 dakika sürüyor yolculuk bu nasıl bişey ilaç mı her seferinde yan etkisi olmaz mı :(( veterinere sorucam teş ederim...

heronsprey

belki yazlığı sevmiyodur rutinlerinin bozulmasını sevmezler genelde

Kuzucansu44

Gimcat Anti Stress Kedi Macunu ve Beaphar Sakinleştirici Kedi Ödülü kullanabilirsiniz

gokceninko

Evi seviyor farklı ev olsa da sorun olmuyor ama arabamla seyahati sevmiyor ilk seyahatinde annesi ve kardeşlerinden ayrıldı ya şimdi de aynı şey olacak sanıyor bence bana çok bağlı çünkü eskiyi yaşıyor yine snrm tamamen geçmişle alakalı :(((