Sokak Kedisinin Kısırlaştıması

minnoskoss_123

Merhabalar, bahçede baktığımız erkek kedimiz 1 yaşına ulaştı ve artık dişi kedilerin etrafında dolanıp duruyor. Kediye bahçede baktığımız için onu belediye veterinerine götürüyoruz. Geçen sefer veterinere gittiğimizde kısırlaştırma yapıp yapamayacaklarını sorduk. Onlar ise erkek kedileri değil dişi kedileri kısırlaştırdıklarını söylediler. Bu durumda yapabileceğimiz bir şey var mı? Üremesinden pek yana değilim çünkü sonuçta doğacak yavrular sokakta olacak. Sokağımız ne kadar güvenli de olsa, ne kadar hayvansever dolu da olsa, ne kadar heryer mama da dolsa yavrular için tehlikeli olacağının farkındayım. Herhangi bir öneriniz veya paylaşabileceğiniz bir bilgi varsa yazarsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

2 CEVAP

Zukoo

Çok saçma aslında erkek kedilerin kısırlaştırılmaması. Dişi kedilerin kısırlaştırması çok daha zor ve kısıtlı imkanlar dahilinde erkek kedilerin kısırlaştırılması daha mantıklı. Bulunduğunuz belediyenin vet. Hekimlerine değil vet. Müdürlüğüne gidin ve durumu anlatın. Bizim buradaki yapıyor mesela. Yapmak zorunda sokak hayvanına. Zaten politikası bu belediye veterinerlerinin. En sorunsuz yapmaları gereken işlem kısırlaştırmak. Dediğim gibi vet. Müdürlüğünü arayın anlatın durumu.

Zeke

Çoğu belediye yalnızca dişileri ücretsiz kısırlaştırıyor evet.
Erkek için bu uygulamayı hiçbir belediye yapmıyor.
Dişileri teker teker götürüp kısırlaştırsanız? Sonuçta onlar kızgınlığa girince illa ki bi erkek bulacaklar.
Hem kısır erkek kediler çok dayak yiyormuş öteki kedilerden..Dişilere yönelin derim belediyeniz onay vermiş ne güzel