Kediye Yoğurt Vermek

nilayy24

Kedime haftada 1 kendi yaptığım ev yoğurdundan veriyorum 2 yemek kaşığı kadar. Çok severek yiyor tabağa koyduğumu gördüğü an ayaklarıma dolanıyor. Faydalı olduğunu da okumuştum fakat veterinerimiz asla vermeyin mama dışında hiçbir şey yemesin diyince içime sinmedi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

7 CEVAP

Mama disinda hicbisey yemesin diyen şu bilgisiz veterinerin nasil veteriner oldugunu her gun sorguluyorum inain.
Haftada birkac kez yogurt. 2-3 gunde bir haslanmis tavuk ve her gun yas mama vermek saglikli bir diyettir. Kuru mama basli basina faydali degil zaten. Hazir yemek gibi dusunun.

Zukoo

Ev yapımı yoğurt vermekte sıkıntı yok çünkü mayalanmış süt ürünlerini az miktarda verdiğinizde kedide sindirim problemine yol açmıyor. Kedinizin ekstra bir hastalığı varsa ve veteriner öyle dediyse tabi ki tavsiyeye uyun ama onun dışında çoğu veteriner anlaşmalı mama aşığı ne yazık ki. Hayvanı kuru ve lezzetsiz şeylerle beslemeye çok meraklılar. Acaba o yaş mamalar neyden hazırlanıyor? Siz yoğurdu yoğurt olarak veriyorsunuz, fiziksel olarak bu halde ama yaş mama üreticileri yoğurdun içindeki değerleri (değerleri sağlayan maddeleri -vitamin vb.-) işleyerek sunuyorlar hayvanlara. Bu hazır aşıklığını anlamış değilim hala. İllaki bir alternatif vardır.

bbeyzvv

her gün veya iki günde bir bir kaşık yiyebilir
benim oğlumda çok yoğun ve ölümcül bi iltihap vardı veteriner antibiyotikle geçmez dedi ama deneyelim dedik antibiyotik+yoğurtla 2 haftada geçti

Zukoo

Gerçekten çıldırmışlar ya. Ben henüz çok taze bir kedi sahibiyim ve sürekli araştırma yapıyorum. Tecrübesi olan insanlardan dinliyorum vs. Fakat sadece tanıdığım insanlara danışmıyorum. Belgesellere konu olan insanları da dinliyorum.Çoğu kişiye sorsanız kedilerin yaşam süresi ortalama 15 yıl der fakat doğal besinlerle beslenen ve asla hazır mama tüketmeyen bir kedinin ömrü 38 yıla kadar uzayabiliyor. Dünyada 38 yaşına gelmiş kedinin tek örneği var fakat 25-30 yıl arası yaşayan, kanser olmayan ve son derece kaliteli hayat geçiren kedi ve köpeklerin hepsi ev yapımı içerikli besinlerle besleniyor.

nilayy24

Aynen öyle sürekli yaş mama kuru mama arasında gidip gelmek istemiyorum çünkü kuru mamayı sanki karnı doysun diye yiyor gibi hiç keyif alıyor gibi yemiyor (proplan) yaş mamaya bayılıyor ama yoğurt da vererek desteklemek istiyorum bağırsak sistemi ve kalsiyum açısından, ben de veterinerler mama sektörü kazansın diye yapıyorlardır demiştim gerçekten öyleymiş

Kesinlikle size katılıyorum biz de hafta da bir kaç kere ev yoğurdundan ılıdıktan sonra kedilerime yediriyorum ve çok şükür bi zararını görmedim.

bbeyzvv

proplan fiyatına göre iyi değil bütçeniz yeterliyse acana orijen instinct bi tık aşağıda nd fitmin alabilirsiniz