Yavru Kedim Kendini Sevdirmiyor

Simgebykl

3 aylık çok hareketli sadece uyudugu zaman ve uyandıgı zaman sevdiriyor. Oyun çağı diye mi böyle büyüdüğünde sevdirir mi acaba yoksa karakteri mi böyle

3 CEVAP

bbeyzvv

kediler 5-6 aylık olana kadar kendilerini pek sevdirmezler büyüdükçe oyunu bırakıp sevdirmeye başlarlar merak etmeyin

Emrebozkurt

Ya kedinizi çok yeni ve size tam alışamadı yada genel Karakteri öyledir. özellikle yavru kediler eğer tek bakılıyorsa ve yanında kardeşleri yoksa kucakta uyumaya okşanmaya bu esnada da mırıldanmaya bayılırlar ama bazı kedilerde insanlarla olan bu samimi durumdan pek hazetmezler. Ayrıca 2,5 aylıktan önce anneden ayrıldıysa bu da bir nebze agresyon yaratabilir ama yeterli sevgiyi verilirse agresyon kalıcı olmaz. bebek Kedilerin hem fiziksel hemde psikolojik sağlığı açısından 2.5 aylıktan önce anneden ayrılmaması gerekir.

Simgebykl

Kedimi 1.5 aylıkken sahiplendim. İlk başlarda kucağımda uyumaya bayılırdı fakat kucak yerine yanımda uyumayı tercih ediyor artık