Insanlar Neden Bu Kadar Kotu

Kedimiriltisi

Annemle kardesim geldiler evime yillar sonra şehir dışından. Kedimi o kadar problem ettiler ki. Pis hayvan diyorlar, bir daha bu eve gelmeyiz. Kıldığım namaz kabul olmayacak diyorlar. O kadar kırgın kızgın ve sinirliyim ki. Kizimin da psikolojisi bozuldu. Butun ev gerildik. Bir hafta on gün kalacaklardı güç bela izin belgesi çıkarttık. Pazartesi günü gidecekler. Gelmeyin bir daha bu eve dedim. Neden bu kadar acımasız sevgisiz insanlar.

10 CEVAP

Minikmuezza

Onlara dinimizde kedinin ozel bir yeri olduguna dair yazilari okutsaydiniz cevap olarak peygamner efendimizin kedisinden bahsetseydiniz namaz nasil kabul olmaz yanlis biliyorlar benim esim 5 vakit namaz kiliyor.cok ayip etmisler ama dedigim gibi yanlis bildiklerini internetten okutarak onlari bilgilendirirdim yerinde olsaydim :/gercekten kirici olmus.pis olmadigina dair ictigi sudan dahi abdest alinabilcegini soyleyen yazilari okutun o sekilde sanmasinlar

Cansumuezza

Şu hayvanları namaza dine alet etmiyolarmi çıldırıyorum

Gkocg

Valla benim annem de namaz kılıyor. Geçen yanımda kılıyordu tam secde edecek yüksek sesle okudu duayı bi baktım bizim zilli önüne yatmış. Öyle dururken secde etti kalkınca hemen çektim aldım. Namazı bitince kızdı bana niye rahatsız ettin hayvanı ben görmen için yüksek sesle okudum duayı peygamberimiz kedisini kaldırmaya kıyamazmış beraber kılıyoduk dedi.
Pisliğe gelirsek dünyanın en titiz adamı olan ve kedi eve ilk geldiğinde ayağıyla iteleyen babam şu an öpüyor. Her gün koklayıp nasıl yıkanmadan bu kadar temiz olur bu hayvan diye hayret ediyor valla. Belki biraz daha zaman geçirseler anlarlardı

BalliBadem

Sonuçta sizin eviniz ve ayrı yaşadığınıza göre onları alakadar etmez , birlikte yaşasanız eve zorla kedi alsanız bu tepkileri haklı olabilirdi ama şu durumda çok saçma

kibatarcin

Zavallı hayvancıklardan bu kadar nefret ediyorlar da onlar olmasa ne yapacaklar acaba,Allah'a inançları var ise bu doğanın dengesine onun yarattıklarına sahip çıksınlar o zaman.Sonra gelip de yok pis yok şöyle böyle diyip müslümanlıktan bahsetmesinler...En derine bile gidebilirsiniz onların anlaması için,belki anlarlar böylece.Hergün yediği yumurtayı içtiği sütü acaba nasıl içer yerdi onlar olmasa,kedicikler olmasa sokakta haşere kaynardı evlerini fareler basardı bu dünyanın dengesini bu dengesiz insanlar bozamaz,kusura bakmayın aile üyelerinize dengesiz demek istemedim ama umarım bir gün anlar oda belki bunlardan bahsettiyseniz..

ceydacorek

Dinimizde kedilerin çok büyük yeri olduğunu peygamber efendimizin kedileri besleyin evinize alabilirsiniz dediğini söyleyin kediler eve huzur getirir bu bilimsel olarak kanıtlanmış

gulyesilyurt

Allahın dilsiz kullarım diye hitap ettiğini dışlamaya çalışırsak asıl Allahın gözünde nasıl güzel bir konumda kalabiliriz, din namazdan ibaret değildir. Malesef bizde kedimizi geçen sene köye götürmek zorunda kaldığımızda aynısı başımıza gelmişti akrabalarımız kılı tüyü diye bizi de rencide edip gittiğimize pişman ettiler bilemiyorum suratını görünce insanın nasıl içi ısınmaz.. Nasıl pis oluyor bende bilmiyorum biz 1 hafta yıkanmasak yanımıza yaklaşılmaz :/

Minikmuezza

Kediyi sevmedikleri icin boyle dusunuyorlar galiba

Firuzecik

Ben de 20 gün sonra ailemin yanına gideceğim kedimle. Şimdiden stresi başladı nasıl olacak diye. Kedileri sevemeyen insan gerçekten istemiyor evde. Annem beni özlediği için katlanacak ama bakalım kaç gün :(

BalliBadem

Dini kendi arzularına göre yönlendirmeleri çok yanlış ve çok günah ben namaz kılarken Badem de isterse yanımda durur yatıp izler kafalarına göre yorumlamasınlar bu tarz şeyleri