Kalın Taneli Kedi Kumu Vs İnce Taneli Kullananlar?

Suraemir

İnce taneli quik kullanıyorum illa ki dağılıyor kalın taneli kedi kumları nasıl? Ayrıca pati aralarına giriyor tuvaletten çıkarken patilerini sallıyor her yer kum oluyor kalın taneli azaltır mı? Topaklaşması ve kullanım süresine etki eder mi? Örneğin quik ince taneli çok kullanışlı 1 ay gidiyor koku yapmıyor topaklaşması iyi

7 CEVAP

mishathecat

Kalın taneli kum, tuvaletten çıktığında; tuvaletinizin önünde de paspas varsa evin içine çok fazla dağılmıyor. Ben hep tuvaletinin etrafında gördüm sadece, salonda ya da yatağımda falan görmedim. Ama ince taneli toz gibi olduğu için her yere dağılıyor o yüzden bence kötü. Kalın taneli bir süre sonra patilerini sertleştirdi benim pisicimin bende haftada 2 kez hindistan cevizi yağı sürüyorum o yüzden

holdmybeer

Merhaba öncelikle bu bir kalite meselesi. Birçok marka kum kullandım ve tabii ki oyumu ince taneliden yana kullanıyorum. Bana göre kalın taneli kumlar pek güzel topaklanmıyor. Bence ince taneli kum kullanmaya devam edin. Dağılma sorununun da tuvaletin önüne tuvalet paspası koyarak önüne geçebilirsiniz :)

holdmybeer

Merhaba öncelikle bu bir kalite meselesi. Birçok marka kum kullandım ve tabii ki oyumu ince taneliden yana kullanıyorum. Bana göre kalın taneli kumlar pek güzel topaklanmıyor. Bence ince taneli kum kullanmaya devam edin. Dağılma sorununun da tuvaletin önüne tuvalet paspası koyarak önüne geçebilirsiniz :)

Suraemir

Bizimki taşıyabiliyor arasıra ince taneli olduğundan uzun süre gidiyor mu? Yani kalın taneli yer çok kaplıyor ya çabuk mu bitiyor

mishathecat

Yani onu takip etmedim ben çok ama 10 kilo 2.5 ay gider sanırım

Emrebozkurt

Yetişkin kediler için kalın taneli olur ama 1 yaşından ufak yavru kediler için ince tanelinin daha uygun olacağı kanaatindeyim.

kedimelsa

Bence ince taneli daha iyi topaklaniyor bana göre