İç Parazit

Byzkara

Sokaktan sahiplendim 2 aylık gecik ama annesi kuru mamayla beslendi. Kedimin kilosu yerinde tombiş oldu geldiğinde zayıftı biraz. Hapsiriyor üşütmus gibi o yüzden iç parazit yaptırmadım temiz gibi. Dış parazit yapildi. İç parazit olsa belli olur mu? Kakası normal. Varsa nasıl anlayabilirim ?

8 CEVAP

ZehraBulutt

Benim kedimin de kakası gayet normaldi ama iç paraziti varmış, ilacı verince uzun uzun kurtlar çıktı kakasından. Belirti vermeden de iç parazit olabilir, heleki kediniz sokaktan geldiyse %99 vardır iç parazit, ihmal etmeyin.

kedimelsa

Veterinerim bana onlar gözle görülmez dedi görülse bile kakasının eldivenle incele ben öyle yapmıştım eldivenle kakasını inceledim ve içinde ince minik uzun şeyler vardı parazit işte ayrıca ishal ise de parazit belirtisi birde kusma varsa ve yine dediğim gibi ince uzun biseyler varsa bunlar hep parazit belirtileri bence hepsinde illa oluyor benimkinde de hiç bişey yoktu ilk geldiğinde bile ben inceledim yine kakasını ve hiç kusmadi sonra aşı oldu ve azcik ölü parazit gördüm kakasinda yaptır aşısını bünyesi iyiyse çok zayifsa yaptırma ben hata ettim zayıftı zor toparladı

Byzkara

Teşekkürler

Gamsem

Uzun ince ip kadar kurt oluyor :)

lwb

hap verilse bile parazite yönelik olmadığı random olduğu için kesin tanı dışkı testi ile ortaya çıkıyor.

bariz varsa yumurtalarını dışkıda görebilirsiniz.

Byzkara

Kakası normal sadece eve ilk geldiginde farkli şeyler verince biraz cıvık yaptı kakasını o kadar şimdi kakası normal şişlik yok kusma filan asla mamasını çok güzel yiyiyor yoğurt ve yaş mamaya bayiliyor. Yaptırmadan önce kontil mi deniycem galiba eğer bişeyler görürsem yaptırırım

Byzkara

Uzun şeyler bildiğimiz kurt gibi mi oluyor yoksa kaka mi onu anlamadım

kedimelsa

Evet orta uzunlukta ince ip gibi eldivenle incelerseniz iyce gözükebilir