Kuru Mama Yemeyen Kedi

sevvalnsnc

Merhabalar kedimi bir ay önce dernekten aldım iki aylıktı, dernekteyken tavuklu mama yiyormuş. Biz eve aldığımızdan beri tavuk, et vs haşlama yiyecekler yedirdik sonra kuru mama aldım yemedi, başka aldım tavuklu yemedi, biftekli aldım yemedi. En sonunda aç bırakmaya karar verdim önüne mamasını koydum ara sıra aldım tekrar koydum dün akşam 6dan beri hiçbir şey yemiyor ne yapıcam kafayı yiyicem arkadaşlar üzülüyorum bir yandan

18 CEVAP

Celikemr

Brit care Coco tahılsız @Cansumuezza

sevvalnsnc

üzerinden baya bi zaman geçti önceden hiç yemiyordu. baya bir marka denedim. şimdi çok zorda kalırsa birkaç tane yiyor bırakıyor. her şeyi geçtim kendini aç bırakıyor ve gün içinde miyavlayarak peşimi bırakmıyor mutfak tezgahlarına çıkıyor dolabı açınca koşarak gelip önüne yatıyor bilemiyorum. veterinerlere sorduğumda şımarıklıktan diyorlar da ne çektiğimi bir ben biliyorum nasıl alışacak ve İSTEYEREK yiyecek?? hiç başına gelen yok mu bu durum bi yardımcı olun bunaldık tüm aile halkı olarak

sevvalnsnc

ben de okuduğum başka yöntemlere giriştim yaş mamayla bi türlü alışamamıştı. ilk mama kabını değiştirdim çay tabağına azar azar kuru mama koyuyorum yemezse önünden alıp yarım saat sonra tekrar koyuyorum bi de bu süre zarfında kediyi baya yoruyorum oynatarak :)) şimdi çok acıktığı için yiyor yine peşimde dolanıyor başka bir şey ver diye ama yapacak bir şey yok alışacak