Kuru Mama Yemeyen Kedi

sevvalnsnc

Merhabalar kedimi bir ay önce dernekten aldım iki aylıktı, dernekteyken tavuklu mama yiyormuş. Biz eve aldığımızdan beri tavuk, et vs haşlama yiyecekler yedirdik sonra kuru mama aldım yemedi, başka aldım tavuklu yemedi, biftekli aldım yemedi. En sonunda aç bırakmaya karar verdim önüne mamasını koydum ara sıra aldım tekrar koydum dün akşam 6dan beri hiçbir şey yemiyor ne yapıcam kafayı yiyicem arkadaşlar üzülüyorum bir yandan

18 CEVAP

NSukun

Kediyi aç bırakmayın yemiyorsa yemez. Yaş mamayla tavuk- et suyuyla karıştırarak cazip hale getirin marka değiştirin aç bırakmak nedir birde aç bırak diye tavsiyede bulunmuşlar

Ceydayyavuzz

Benim kedimde basta yemiyordu :( sonra proplana gecis yaptim. Birde proplan deneyin. Cidden lezzetli bir mama galiba. Cok fazla yorum okudum tipki sizinki gibi, kedim kuru mama yemiyor,her markayi denedim ama proplani verince yemeye basladi gibisinde. Eksi sozlukte de bulabilirsiniz bu tarz yorumlari. Mukkemmel ve parasini yuzde yuz hak eden bi mama ksinlikle degil ama hic yememesindense alismasi iyidir

nilayy24

Katılıyorum proplan benim kedimin de iştahını açtı, kilosunu düzenledi deneyebilirsiniz

yusufsaygin2

bırakın aç kalsın, ne kadar dayanabilir? eninde sonunda o mamayı yemek zorunda kalacak.

BalliBadem

Kediler birşeyi yemek istemezse yese bile açlıktan ölmeyecek seviyede yerler ve zayıflarlar, onun için dengeli ev yemeği yapmanızı öneririm tabiki bu makarna vs değil ona özel bir yemek "home cat food" terimini araştırmanızı öneririm ayrıca instagram etiketlerde de bakın buna

Cansumuezza

Ağzında diş yada diş etlerinde bir sorun varmi ona kuru mama yerken acı verecek önce bunu kontrol edin, yoksa yaş mamayla karıştırın kuru mamayı alışana kadar. Onun dışında genel.bir iştahsızlık ya da halsizlik varsa veterinere danışın

nilayy24

Ben kuru mamayı sulandırılmış sütle vererek yani yumuşatarak alıştırdım bir hafta sonra normal ıslatmadan yemeye başladı

Celikemr

%100 yemesini istiyorsanız Royal canin exiegnt veya brit care Coco alın bu mamalar yetişkin maması fakat biraz elde kırarak yedirin aynı bela bende de vardı ve çözdüm bu yolla. Tavsiyem brit care coco F/p olarak Royal canin exiegnt daha iyi ve tahılsız bir mama .

sevvalcmn

kedimi sahiplendiğim evde hep ev yemeği verdikleri için aldığım zaman kuru mama yemedi aç bıraktı hep kendini sonra yaş mamayla karıştırdım önce yaş mamayı ayırarak yedi, sonra birlikte yedi yavaş yavaş yaş mamayı azalttım en son da artık kuru mamayı tek yemeye başladı ama bu bi hafta falan sürdü malesef :/

Sutlacada

İkisini karistirip vermeyi denediniz mi acaba ben de konuda cok deneyimli degilim ama benim de yavru kedim var tavuk,yaş mama bunlarla karistirarak yedirmeye alistirdim ikisini yiyorlar bu sayede.

sevvalnsnc

Yaş mamayla, ıslatarak, yoğurtla yani her şeyi denedim. Yaş mamayla karıştırdığımda içindeki kuru mamayı patisiyle ayrıştırdı sadece yaş mamayı yedi, yoğurdu yaladı ağzına kuru mama tadı gelince bıraktı yani çaresiz kaldım bu kadar aç kalması artık sinirimi bozdu:(

sevvalnsnc

Teşekkürler yorumlarınız için başka herhangi bir iştahsızlığı ve halsizliği yok o yüzden veterinere götürme gereği duymadım. ProPlan umarım dediğiniz gibidir bu can sıkıntısı da biter ????

bbeyzvv

NSukun veterinerler bile diyor aç bırakmayı detaylı açıklaması bile var

belki mama cazip gelmrmiştir başka marka deneyin

sevvalnsnc

NSukun veterinerim de isterse iki gün hiçbir şey yemesin başka bir şey vermeyin dedi yani aslında aç bırakmıyorum yöntemleri deniyorum kendi kendini aç bırakıyor :))

Cansumuezza

Celikemre royal canin mi tahilsiz :D