Kedilerimi Anlayamıyorum

arkadaşlar 2 kedi sahiplendim fakat tuvalete gitmek icin beni bekliyolar tutup tuvalete goturmemi istiyorlar kum kabinin icine koyunca anca tuvaletlerini yapiyorlar yardim edin

12 CEVAP

Tugbammc

Merhaba, kediler yavru sanırım. Kum kabının yerini bilmiyorlar o yüzden sizi bekliyorlar bence. Önce kum kabını ve su& mamayı 1 hafta aynı odada içine koyun. Kedileri kum kabının içine bırakın ve kendileri çıksınlar içinden. Gün içerisinde aralıklı olarak bunu uygulayın. Kum kabını 1 hafta sonra koymak istediğiniz yere alın aynı işlemi yine yapın kedileri tek tek kum kabına koyun (biri çıkınca diğerini koyarak). Kum kabınız üstü açık olanlardan olsun.

nilayy24

Kaç aylıklar?

çok teşekkürler

Tugbammc

Kum kabı ve su&mamayı aynı oda içine koyun ilk cümlemde yanlış anlaşılma olmaması için düzeltiyorum

Tugbammc

Rica ederim. 2,5 aylıkmış kesinlikle kum kabının yerini bilmiyorlar :) kum kabından mutlaka kendileri çıkıp gitsinler anca bu şekilde öğrenebilirler yerini. İyi akşamlar

iyi aksamlar

nilayy24

Daha bebekler anneleri onları kuma atıyo sizi de annesi gibi gördülerse o yüzden olabilir kum kabının yerini öğretin içine kendiniz koyarak ama kendiniz çıkarmayın onlar kendileri çıksın böylelikle alışırlar biraz sabır

2,5 ayliklar

ayni odadalar

tesekkur ederim birde evimiz 2 katli yukari cikmiyorlar surekli hep beni bekliyorlar ben yukari cikarinca cikiyolar inmek icin beni bekliyorlar hep

kedimelsa

Ya yerim onları ben benimki 2 aylik tam bir fırlama deşeliyor kumları o alışır gider siz götürün

çok teşekkürler hemen alıştılar artık tek başlarına gidiyorlar benim hatam tuvalet kabını kapağını açmam gerekiyormuş ????????