Malt Kullandıktan Sonra Kaç Gün İçinde Etki Eder

NSukun

Erkek kedim bir gün içinde iki defa kustu sabah sarı sıvı akşam şeffaf sıvı hareketleri iştahı normal midesindeki tüy birikiminin rahatsız ettiğini düşündüm hemen gimcat macun sipariş ettim ilk kullanimda etki eder mi acaba tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim

8 CEVAP

Tugbammc

Merhaba, Kediniz tüy yüzünden kusuyor olsa kütüğü içerikte topakları görürsünüz. İştahı muhtemelen az günlük yediği mama miktarını kontrol etmenizi tavsiye ederim. iştah az ise ve kusma sorunu devam eder ise Gastrit sorunu olabilir. İştah, su içme ve hareketlerini kontrol ederek hekime götürmenizi tavsiye ederim.

bbeyzvv

siz görmeden kötü bir şey yemiş olabilir tüy yoksa tüyden değildir iç parazit gördünüz mü

bbeyzvv

yarın da kusarsa iştahsızlık halsizlik olursa veterinere götürün ama şu anlık sıkıntı olduğunu sanmıyorum

cangs119

Merhaba. Ben de kedime malt verdikten bir kaç hafta sonra 1 ,2 kere tüy kustu inceledim :) Ben malt macunun ozelligini tuyleri diski yoluyla atiyor diye biliyordum. Bunu araştırıp veterinere sorduğumda Malt macunun özelliğinin tüyleri hem dışkı, hem kusma yolu ile atilabildigini söyledikten sonra içim rahatlamıştı. Malt verilmezse bağırsaklarında tüy yumağı oluşup, bağırsağı tıkayabiliyormuş. Malt macunun da etkisi o tüy yumağı oluşmasını engellemesiymis.

NSukun

Yediği mama miktarını kontrol edemiyorum çünkü üç kedim var diğer kedimi haftaya kisirlastirmaya götürecem o zaman ikisini birlikte götürüp gösterebilirim veteriner uzak her an gidebileceğim bir yer değil. Hiç tüy yoktu mama kalıntısı yoktu iyice baktım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için

NSukun

İç parazit görmedim çok yaramazlar etrafta yiyebilecekleri hiç bişey bırakmıyorum çamaşır suyu artık eve bile girmiyor

NSukun

Hergun buğday çimi yiyorlar ama yeni yemeye başladıkları birşey değil uzun zamandır yiyorlar çok da seviyorlar

NSukun

Umarım öyledir atsinda bir şekilde kusmus diskilamis hiç önemli değil yeter ki iyi olsun