Zehirli Bitki

Kevserhaksever

Dün kedimi annemin mutfağa koyduğu draceana marginata isimli bitkisinin yapraklarını yerken yakaladım. Normalde hiç çiçeklere ilgi duymazdı ama bunun yapraklarini yedi 2 parca falan, internete baktım zehirli olduğu yazıyor. Kedimde bir sorun yok dün çiçeği yedikten sonra sindirim düzenleyici verdim direk, bu sabah kakası ile çıkarmıştı. Sizce veterinere götüreyim mi ? Panik yapayım mı ? Yoksa yalnızca gözlem mi yapayım ? Daha önce yaşayan varsa da beki aydınlatsın lütfen baya gerildim çünkü. Teşekkürler şimdiden

17 CEVAP

ZehraBulutt

Türkçe adı yok mu bu bitkinin :) Zehirlenseydi hemen kusardı, bir şey olmamış demek ki. Bir keresinde kedim sarmaşık yemişti, 15-20 dk sonra iki kez kusup çıkarmıştı bitkiyi.

Anonymus552223

Bizde de vardi her firsatta yediler bitirdiler birsey olmamisti kaldirdim sonra

ZehraBulutt

Şimdi baktım neymiş diye, demek bunun adı buymuş ha, otsu ağaç diyodum ben buna :)

Kevserhaksever

Ya ben adını bilmiyordum dünden beri araştırıyorum adını bulmak için:) en son ağaç kökü gibi çiçek yazdım da buldum asgdjs

Anonymus552223

O cicekte kedileri ceken bisey var

Anonymus552223

Yuksege konulabilecek bir bitki de degil kocaman ama en ust rafa koydum tavana degecek neredeyse. Rahat birakmiyorlar

Kevserhaksever

vallahi sadece bir sayfada kusmak için yiyorlar, fazlası zararlıdır yazıyordu. Diğer tüm sayfalarda zehirli böbrek sorunları yapar falan yazıyordu. Baya korkuttu beni bu kedi :) Eskiden soğuk kanlı biriydim ama şuan kafasını kaşısa hemen kulak uyuzu teşhisi koymaya hazır bekliyorum...

Kevserhaksever

bizimki şuan ufak tek köklü, mutfağa sokmayacağım artık aşkımı başka engelleyemem annemde hayatta kaldırmaz çok kıymetli çünkü :)

ZehraBulutt

Ağaç kökü gibi çiçek hahaha güzel benzetme.
Fotoğrafla arasaydın keşke.

Kevserhaksever

zehra o nasıl oluyor fotoğrafla arama?

Kevserhaksever

öyle bir özelik varsa kendimi falan da ararım ben aadsfsd :))

ZehraBulutt

Google'ın resim arama özelliği var ama bilgisayarda çalışıyor. Telefon için de siteler ve uygulamalar var bu işi yapan.

Kevserhaksever

Aa teşekkür ederim vallahi bildiğim iyi oldu. Can sıkıntısına birebir :)

ZehraBulutt

Uygulama olarak Search by image
Site olarak labnol.org önerebilirim.

ZehraBulutt

Bir şey değil, her şeyi çekip çekip ararsın artık :)