Kedim Yarasını Yalıyor! Acil Yardım!

bsrdgr

Bugün kısırlaştırma işlemi yapıldı, veteriner evde takmamız için yakalığı verdi fakat eve geldiğimizden beri takamıyorum, kaçıyor, tıslıyor, saldırıyor, tam takacak gibiyken ne yapıp edip sıyrılıyor. Bir yolu olmalı, zira yarasını yalamaması gerekiyor ve yaladıkça kötü sonuçlar doğuracak. Nasıl takabilirim öneriniz var mı?

23 CEVAP

Şimdilik yarasının olduğu yere çorap giydirebilirsiniz.Yanınıza gelmesi için de ödül maması gibi ilgisini çekecek bir şeyle gelmesini sağlayın. Benim 2 kedim de kısırlaştı ve dikişini yalamaması gerekiyor. Takamazsanız da veterinerde takmasını isteyebilirsiniz.

Anonymus552223

Takabildiniz mi? Veya takamadiysaniz yarasi nasil?

bsrdgr

Merhaba ilginiz için teşekkürler. 2 gün boyunca hiç takamadık, çünkü ulaşamayacağımız yere girmişti ve kandıramamıştık çıkartmaya. Bugün kontrole gittik, üstteki ve alttaki dikişini açmış ama çok şükür ki yarası açılmamıştı, bu kez veteriner hem tırnaklarını kesti hem de yakalığı orada taktı. Şimdi artık evde çıkartsa bile tırnakları da olmadığı için rahatlıkla takıyoruz ayrıca tek bir odaya kapattık, çünkü iki mobilyanın arasına girerek kurtulmanın çok kolay olduğunu keşfetti. Şuan yakalık olduğu için oldukça stresli, bize de pas vermiyor, bir şey de yiyemiyor ama iyiliği için :(

bsrdgr

Ayrıca yakalığı ilk taktıktan sonra daha çok uysallaştı, zannediyorum korkudan. o yüzden artık çıkarsa da takmak daha kolay. Dikişleri alınsa da bir oh desek..

bsrdgr

Zaten şu süreçte uzaktan pozitif enerji gönderme, iyi telkinde bulunma konularında kendimizi oldukça geliştirdik :) Bizim stresimizin ona geçeceğinin farkında olaraktan mümkün olduğunca sakiniz, ona sürekli güvende olduğunu söylüyoruz sakin ses tonuyla. Yakalık olmadığında onu çıkaramayacağımız bir yere saklanıyor ve yarası ile uğraşıyor. Bugün yakalığı taktığımızdan beri seslendiğimizde bize bakmıyor, hiç pas vermiyor, yemek yemiyor. Veteriner işlerini halleden ben olduğum için de beni görünce kendini yerden yere vuruyor o yüzden ona hiç gözükmüyorum. Perşembe günü dikişleri alınacak, eğer yakalık onu çok zorlarsa kıyafet işini düşünmüyor değilim. Her ihtimale karşı hazırlayacağım.

Oske22

Evet bende kısırlaştırma işlerini anneme bırakmıştım dayanamam diye. Kedim de ayni sekilde ona öcü görmüş gibi bakıyor. Zamanla gecer diye düşünüyorum :)

Cansumuezza

Bizimkisi kafasini duvardan duvara vurduğu için mecburen yapmıştım ve yakalıktan kolay alıştı. Tavsiye ederim. Lakin dikiş alma işlemi eskide kaldı.. illa alınacaksa bile perşembeye kadar kaynamaz ki dikişler

bsrdgr

Açıkçası veteriner öyle dedi, dikişlerinin alınacağını söyledi. İşin cerrahi kısmını pek anlamıyorum.. Zaten yakalığı takmadığım için paylandığım ve gerildiğim için dikkatimi veremedim bile :)

Benim annem asla veterinere gelmez, dayanamaz. O yüzden hayvanın korkulu rüyası ben oldum, kedi zaten anne evimdeki kedim, aynı evde yaşamıyorum artık :)