Kedilerim Yaş Mama Yemiyor

holdmybeer

Merhaba kedilerimin ikisi de yaş mamaya alışkın değil fakat ben onları bu lezzetten mahrum kalmasınlar diye alıştırmak istiyorum. Bugün bir veterinerin yaş mamayı günde 3 kez önlerine 30 dakika koymak şartıyla 2 günde aşılabileceklerine dair bir yazısını okudum. Sizce bu olabilir mi? Onları aç bırakmadan nasıl alıştırabilirim? Kedilerinizin asla hayır diyemediği yaş mamaları söylerseniz belki faydalı olabilir. (Kuru mamayla karıştırıp verdim, açlarken verdim) Şimdiden teşekkür ederim.

19 CEVAP

Kevserhaksever

sevgili zeke kalp kalbe karşı :)

Minikmuezza

Benim kedim ne whiskas ne felix nede gourmet yedi 7 aylikken falan ilk yas mama almistim suan 13 aypik halayas mamayemiyor :=(sadece suyunu icip gidiyor dahada yemiyir cok denedim kurudu artik yas mama

BalliBadem

Eski sahibi bebeklikten alıştırmadığı için normal çoğu kedi tanımadığı şeyleri reddeder bi lokma zorla ağzına tıkın ve yaş mamayı önünde bırakın yüksek ihtimal öyle yer ben seveceğine inandığım birşeyi yemediğinde ağzına tıkarım tadını alınca genelde yer ve whiskas öneririm sevmeyen kedi zor çıkar onu ayrıca beli aldığınızda önemli mesela Badem kuru mamada en çok balıklı sever ama balık yada balıklı yaş mamayı yemez sadece ton balığı yiyor garipler

holdmybeer

Hepinize çok teşekkür ederim artık teker teker deneyerek zevklerini çözeceğim ((: