Kedilerim Yaş Mama Yemiyor

holdmybeer

Merhaba kedilerimin ikisi de yaş mamaya alışkın değil fakat ben onları bu lezzetten mahrum kalmasınlar diye alıştırmak istiyorum. Bugün bir veterinerin yaş mamayı günde 3 kez önlerine 30 dakika koymak şartıyla 2 günde aşılabileceklerine dair bir yazısını okudum. Sizce bu olabilir mi? Onları aç bırakmadan nasıl alıştırabilirim? Kedilerinizin asla hayır diyemediği yaş mamaları söylerseniz belki faydalı olabilir. (Kuru mamayla karıştırıp verdim, açlarken verdim) Şimdiden teşekkür ederim.

19 CEVAP

Zeke

Belki kullandığınız markayı sevmemiştir.
Daha iyi önerim evde yapın miss gibi

holdmybeer

Kendim de yaparım fakat şöyle bir sorun var her şey verdim ama kuru mamadan başka bir şey yemiyorlar kdjdksjfk Kıyma, sucuk, yumurta vs asla yemeyiz... Sadece biri yoğurt yiyor, onun dışında kuru mamadan başka bir zevkimiz yok :))

holdmybeer

Az önce yine verdim sığır etli ve tavuklusunu. Biri yiyor şu an büyük ihtimalle öteki de yer :) önceki verdiğim yaş mamalar hep deniz ürünleri aromalıydı. Sanırım aromadan dolayı yemediler. Tavuklu ve sığır etliyi sevdiler. Herkese çok teşekkür ederim:))

ZuhalSakiz

Yaş mamaya burun kıvıran kedi mi? şaşkınlık içerisindeyim vallahi :D marka veyahut içerik kaynaklı olabilir mi? ben kuzu etli kulanıyorum Dana etli olanını asla ağzına dahi sürmez kedilerinde biz insanlarda olduğu gibi damak zevkleri var :D

BalliBadem

Evet Badem de kuruda balıklı sever tavuktan nefret eder, yaş mamada da tavuk ve kuzu sever balıktan nefret eder :D
Gerçi hazır mamalarda zevkleri değiştiysede vermediğim için öğrenemeyeceğim

kedimelsa

Brit care veriyorum yada felix whiskas hic vermedim vermem de

BalliBadem

Kedimelsa, içeriğe bakarsanız aşağı yukarı aynı olduklarını görürsünüz

yusufsaygin2

Yaş mamaya hayır diyen kediyi ilk defa gördüm açıkçası.. Markadan, aromadan olabilir mi acaba?

Kevserhaksever

Bir arkadaşımın kedisi de öyle asla yemiyor, ben önünden alırım artık çocuğum yeter diye, kedisini yedirmeye çalışanı gördükçe tuhafıma gidiyor bünyem alışık değil :) yetişkinse alışması zor, sağlıklı değil ama whiskas bayılarak yiyor çoğu kedi, felix, gourmet(bundan bende veriyorum tosunuma kıyılmış olanı daha çok seviyor) sizde alıp deneyin teker teker umarım severler birini :))

Kevserhaksever

Bir arkadaşımın kedisi de öyle asla yemiyor, ben önünden alırım artık çocuğum yeter diye, kedisini yedirmeye çalışanı gördükçe tuhafıma gidiyor bünyem alışık değil :) yetişkinse alışması zor, sağlıklı değil ama whiskas bayılarak yiyor çoğu kedi, felix, gourmet(bundan bende veriyorum tosunuma kıyılmış olanı daha çok seviyor) sizde alıp deneyin teker teker umarım severler birini :))

holdmybeer

Benim de ilk kez bir kedim yaş mamaya hayır diyor. Her şeyden kaynaklı olabilir vallahi :)) Bu kedileri anlamak zor :))

edakocakkk

Whiskas çok iyi, bayılarak yiyorlar.

holdmybeer

Kedilerim yetişkin maalesef. 1 ay kadar önce sahiplenmiştim sanırım eski sahibi sadece kuru mamayla beslemiş:( Birkaç gün önce bir sürü Felix marka yaş mamaları aldım ikisi de sevmedi :( Ben de köpeğime veriyorum bayram yapıyor :)) Elimde 4 adet kaldı umarım birini severler :) Sevmezlerse gourmet alırım. Son çare de Whiskas :(( Umarım severler çok teşekkür ederim:)

holdmybeer

Çok sağlıksız olduğunu söylüyorlar ama yine de alışsınlar diye Whiskas deneyeceğim, teşekkür ederim

Kevserhaksever

kendiniz yapmayı denediniz mi hiç ? daha sağlıklı ve lezzetli ben bile yapınca yiyorum :)