Kedim Yaklaşık 1 Aylık Fakat Elimi Çok Isırıyor Ne Yapmam Gerek Sokaktan Sahiplendim

crenxx

Kedimi 3 gün önce bir barınaktan sahiplendim yaklaşık 1 aylık fakat onu severken çok ısırıyor ne yapmam gerek

4 CEVAP

holdmybeer

Kediniz diş çıkardığı için dişleri kaşınıyor ve bu yüzden sizi ısırıyor. İzin vermeyin yoksa büyüdüğünde dişleri kuvvetlendiği zaman çok sıkıntı çekersiniz.

Odgeyd

Sokak yada cins kedi farketmez bebekken diş çıkardığı için ısırma ihtiyacı duyuyor ellerinizi çekip oyuncağa yönlendirirseniz zamanla ısırmayacağını öğrenir. Benim çocuklarım maalesef o kadar dememe rağmen elleriyle oynattılar şimdi 1 yaşında ponçik kızım kedi olduğunu unuttu köpek gibi ısırıyor ama sevgisi her eziyetin önüne geçiyor biz yaptık siz yapmayın inşallah sağlıklı mutlu yıllara...

bsrdgr

Merhaba, aynı sorun benim kedimin yavruluğunda da vardı. O zaman canım çok acımıyor diye ve dişlerini kaşıma düşüncesiyle hiç engel olmadım. Büyüyünce yanlış yaptığımı fark ettim, zarar vermek amaçlı olmasa da oyun oynarken ısırma huyunu bırakmadı. Arkadaşların dediği gibi başka oyuncaklara yönlendirin. Diğer yavrulara öyle yaptım faydasını gördüm. Parmağa takılan diş fırçalarından bulabilirseniz çok işlevsel oluyor diş kaşımak için.

crenxx

Teşekkür ederim