Kedi Kaç Aylık Olunca Eğitilebilir ?

Kediler kaç aylıkken eğitmek ideal ?

17 CEVAP

BalliBadem

Eğitinden kastınıza bağlı pativer ,zile basıp yemek istemek gibi mi yoksa hayır yapma gibi mi ve asla %100 eğitilmezler işine gelirse lafınızı dinler

Aslında kum eğitimide verilmiyor. içgüdüsel olarak kuma yapıyormuş. Sadece kumun yerini bilmesi yeterli.

Oske22

Bence kediler eğitilmez :D sadece kum eğitimi verilir. Onun haricinde pati ver falan filan zor ama uğraşırsaniz ödül mamasi verirseniz olabilir. Ben başaramadim ama :) yapmasını istemediğiniz şeyler için de sert şekilde hayır derseniz anlar. Mesela tezgaha çıkmasını istemiyorsanız hayir deyin alin onu yere koyun. Bunu sürekli tekrarlayin zamanla anlayıp bırakıyorlar. Ama bunu bagirmadan siddet uygulamadan yapin. 2 aylik oldfukqlris ama başlayabilirsiniz bence. Annesini emmeyi bitirince uygundur.

Oske22

@ballibadem kesinlikle :D hatta gözünüzün icine baka baka da yapar

Oske22

Adını öğrenince zaten cagirdinizda gelir kendisi. Gelmiyorsa da adini seslendikten sonra ödül verin. Bir iki yapista kavrar. Ben her çağırdığımda koşarak geliyor bakıyor bir sey yok sonra trip atıyor gidiyor. Yapmasini istemediğiniz şeyler icinde hayır diyin. Yazdım yukarıda zaten. O da ise yaramazsa tekrae yazin buraya baska çözümler buluruz

Bana yavruyken eğitilemez dedilerde, mesela bu dediklerinizi uygulayabilmem için kaç aylık olması yeterli?

BalliBadem

Yani ben Badem i küçükken eğitim verdim zar zor şu anki durum Badem diyince dönüp bakıyor taşın üstüne çıkınca indirirsem 3. Kezden sonra çıkmıyor (:

Oske22

Eve alışsın tam ve adını öğrensin ondan sonra başlayın. Hemen başlarsanız ters tepebilir.hem size alışmaz hem de inadina yapar. once sevgi bağı oluşturun

edakocakkk

Bence kaç aylık olduğu önemli değil, 3 aylık kedim hayır deyince suratıma bakıyor bazen yaptığı şeyi yapmıyor, bazen de canı istemediği için büyük ihtimalle yaptığı şeye devam ediyor. Bugünden başlayıp sabırla devam etmek gerekiyor.
Bir şey yapmasını istemiyorsan hep hayır de, bir gün hayır deyip bir gün serbest bırakma. Tutarlı ol

Anonymus552223

Kedi bir sure sonra sizin kizdiginiz seyleri biliyor kendiliginden oluyor. Ama tine de asla yapmayacak diye birsey yok cok sıkılirsa, size kizarsa veya cani isterse yapabilir

Zeke

Kediniz küçük sanırsam.
Siz ısrarla hayır'ı öğretmeye başlayın derim. Hayır deyip engel olun yaptığı şeye şimdiden. İsmiyle çağırıp mama verin.
Gel, al dediğinizde de anlıyorlar. Bizimki "hadi" deyince yemeğine ya da suyuna devam etmesi gerektiğini bile anladı:)))
Önemli olan süreklilik. Anlamıyor diyip vazgeçmeyin elbet anlayacak sadece küçükken anlamak istemiyorlar :)

Benim ev kedim yok kısıtlı vakitlerde bahçe kedilerime öğrettim ama cin gibiler ona rağmen öğrendik birçok şeyi :)
Ne zaman öğrenir demişsiniz, illa ki değişkenlik gösterir ama ben açıkçası 7. aydan sonra net sonuç almaya başladım..

Mesela istemediğim yere gitmemesi, çağırdığımda gelmesi, bazı yerlere çıkmaması gibi.

:DD

bbeyzvv

ben sadece oğlumu eğitebildim adını biliyor hayırı eveti biliyor yaş mama da koysam hayır yemiceksin dediğimde duruyor evet diyene kadar oğlumla tanışınca smokinler zekidir olayına inanmıştım ama kızım gelince inancımı kaybettim kesinlikle eğitilmiyor bazıları

Kuzucansu44

Ben Kedilerime 3 aylıktan itibaren hayır, pati ver, otur vb. Şeyleri öğrettim. Şu anda hepsini yapıyorlar, küçükken alıştırınca daha iyi oluyor