6 Haftalık Kedim Tuvaletini Kuma Yapmıyor

Minikbihter

Merhaba 3 gün önce 6 haftalık minnak bir kız sahiplendim.kömürlüge düşmüştü 2 hafta kadar başka bir evde kalmıştı orda kuma alıştırmamışlar yatağa serilen bezlerin üzerine yapıyormuş tuvaletini. eve getirince de kuma yapmak yerine tam kumun yanına, yere yapıyor tuvaletini. Kendini temizlemede de sorunu var ıslak bir bezle hafifçe poposunu ve bacaklarını siliyorum ama koku yapıyor çokta silip ona zarar verecek bir şey yapmak istemiyorum ne yapmalıyım daha yavru olduğu için mi böyle?

1 CEVAP

ZuhalSakiz

henüz çok küçük bir bebiş genelde yavrulara ebeveynleri öğretir kuma yapmayı bu yüzden bu görev size düşüyor kakasını yaptığı yerden alıp kumun içerisine koyun miniği kuma koyup koklatın patilerini tutup kumu kazdırın ve onu bir süre gözlemleyin tuvaletini kuma değilde başka bir yere yapacağını anladığınız anda alıp hızlıca kuma bırakın kuma yapmayı reddedebilir sorun değil alışana kadar bu şekilde devam ettirin bol şans diliyorum :)