6 Haftalık Kedim Tuvaletini Kuma Yapmıyor

Minikbihter

Merhaba 3 gün önce 6 haftalık minnak bir kız sahiplendim.kömürlüge düşmüştü 2 hafta kadar başka bir evde kalmıştı orda kuma alıştırmamışlar yatağa serilen bezlerin üzerine yapıyormuş tuvaletini. eve getirince de kuma yapmak yerine tam kumun yanına, yere yapıyor tuvaletini. Kendini temizlemede de sorunu var ıslak bir bezle hafifçe poposunu ve bacaklarını siliyorum ama koku yapıyor çokta silip ona zarar verecek bir şey yapmak istemiyorum ne yapmalıyım daha yavru olduğu için mi böyle?

11 CEVAP

Oske22

Cok küçük daha büyük ihtimalle sütünü de tam emmemistir :( Küçük kedi bakimi gerçekten zor veterinerden yardım alin derim ben. Siz her yemekten sonra kuma koyun onu. Alışacak o zaten. Kendiniz temizlemek icin de küçük annesi temizliyor normalde. Poposunu her kaka yaptıktan sonra hafif nemli bir bezle silebilirsiniz ama islak mendil olmasin kesinlikle.

Minikbihter

Umarım :) çok teşekkür ederim

Minikbihter

Kumu açık ishal olmuştu hafif kan geldi kakasindan veteriner sorun yok dedi ilaç verdi kullanıyor şimdi belki ondandır mutlaka alışır diye tahmin ediyorum çok zorlanmayız inşallah

Oske22

Alışır merak etmeyin :)

Minikbihter

Evet gerçekten zorlanıyorum ama değiyor :) çok teşekkür ederim

Oske22

Sabir gerekiyor biraz. Ama onun verdiği mutluluk yetiyor. Yas mama vermenizi öneririm ben 2 aylik olana kadar çünkü dişleri tam kesmez güçlü değildir. 2 aylik olunca yavaştan kuru mamaya geçersiniz

Minikbihter

Yaş mamayı pek sevmedi kuru mamaya alışmış. veterinerde kuru mamayla devam edin dedi. Gerçekten o kadar tatlı ki kıyamıyor insan

Oske22

Aa iyi o zaman :) ama haftada 1 kere vermekte fayda var. Su içmiyorlar çok çünkü. Umarım tüyü kadar ömrü olur kedicigin.

NSukun

Dışarı yaptığı kakayi alıp kumun üzerine bırakın koklatin üstünü kapatmayın gidip gelip koklar öğrenir silmeye devam edebilirsiniz havalar sıcak zaten sorun olmaz bir iki haftaya kadar temizlenmeyi de öğrenir

Minikbihter

Onu denedim ama yapmadı kakasını içine yine kumun yanına yaptı çişine de denedim yine kumun yanına yaptı korkuyor olabilir mi acaba

Oske22

Kumu kapali mi yoksa acik mi. Kapalıysa belki korkuyordur ama onun haricinde korkmaz yani. Zaten içgüdüsel olarak kuma yapmak istiyorlar. eger sağlık problemi yoksa yani tuvalet kaçırma gibi yapacaktır kendisi alışınca. Ben ilk gösterdiğim gibi alıştı kuma. Hiç zorlanmadan.