Kedim Dışarı Çıkmak İstiyor

Merhabalar dişi kedim kısır olmasına rağmen dısarı cıkmak istiyor. Kızgınlık gibi değil sanki evde sıkılıp hava almaya cıkar gibi. Acaba sokaktan sahiplendiğim için diğer kedileri mi görüp gitmek istiyor. Nasıl engelleyebilirim, evde kalmasını zorlamadan sağlayabilirim?

10 CEVAP

SBKart2207

Camlariniza veya varsa balkonunuza saglamca bir kedi filesi alın yada sağlam bir telle kapatın o oradan izlesin gelen geçeni . Belki can sıkıntısı bir nebze azalır . Yada çıkmak istediğinde oyunla falan ilgisini dağıtın

Oske22

Belirli bir sure sokakta yasadiysa cikmak isteyebilir. Bir pencereye tel yaptirip orda dışarıyı izletebilirsiniz bence. Benimki balkonda araba sesi bile duyunca iceri kaçıyor.

SBKart2207

Bence dışarı gitmesine izin vermeyin çünkü başına her türlü şey gelebilir. Tasmaya alistirirsaniz sakin zamanlarda onu gezdirebilirsiniz belki . Bazı insanlar kedilerini gezdiriyor

Zaten evimiz şuan 1.kat oldugu icin rahatca girip cıkabiliyor dısarı fakat tasınabiliriz bu yüzden tamamen eve alıstırmak istiyorum

bbeyzvv

bizimki de öyle o yüzden hiç taşınmak istemiyorum varsa öneriniz ben de alayım :(

Emrecanquel

Ben kesimi sokaktan sahiplendim. Geldiğinde yaklaşık 6 aylıktı. (Aslında bende kedi fikri yoktu ama soğuk bir gece camımıza gelip miyavlayınca biz eve aldık) bir hafta ardından bayağı agresifleşti. Ben de biraz kucağımda gezdirmek için dişarı çıkarttım. Beni yırtıp atladı ama kaçmadı etrafı koklamaya başladı. Sonra zorla da olsa eve soktum. O zamandan beri zemin katta olduğumuzdan dışarı çıktıktan sonra eve gelir. Yalnız çevrenizde FİB benzeri hasta kedi varsa dışarı çıkmasını önermem.

SBKart2207

Benim dışarı çıkmak isteyen bir kedim olsaydı ancak sessiz sakin kimsenin olmadığı yada hasta hayvanlarin gezme ihtimali olmadığı bir yerde tasmaya aliskinsa ve korkmuyorsa gezdirirdim . Ben size dedim ama tasma aklınıza gelecek son şey olsun . Oneriminden de caydim . Çünkü yüksek ihtimalle şehirde ve insanların ve hayvanların bulunduğu bir yerde yaşıyorsunuzdur ama çıkmak istiyorsa ya dikkatini dağıtın,ya eve alistirin yada cam,pencere balkon vs güvenlik önlemi alıp ona bir alan yaratın oturup izlesin dışarıyı

Anonymus552223

Tasinacaginiz yeri de kediye gore secmelisiniz bence. Yoldan uzak olmali. Cok yuksek olmamali ama cok alcak ta olmamali.

ZuhalSakiz

Ben o hatayı Yaptım dışarı çıkmasına izin verdim 1 hafta gelmedi geldiğinde ayağında kocaman iltihaplı bir delik vardı ve maalesef çok geç kalınmış hayata gözlerini yumdu Sakın ha dışarıya salıyım demeyin Dışarıda tahmin edemiyeceğiniz kadar Çok tehlike var çok çıkmak istiyor ise taşıma kutusuna koyun Bir parka gidin birlikte parkta tasma ile dolaşmasına izin verin temiz hava çimen toprak çok iyi gelecektir şu virüs olmadan evvel güzel kızımla en az haftada 2 defa Pikniğe gidiyorduk Çokta hoşuna gidiyor miniğimin

Emrecanquel

Bence de dışarı salmak sakıncalı zaten kastamonuda yaşadığım için salabiliyorum. Çevredeki tüm kedileri biliyorum ve etraf epeyice sakin. İstanbulda yada ankarada baş edemeyebilirsizniz.