Kedim Bazen Çok Tırmalıyor Ne Yapabilirim

doglove777

kucağıma alıp sevemiyorum tırmalıyor

7 CEVAP

kutepinpon

Sadece bir tırmalama tahtası veya oyuncağı alın:)))))

uskfm

tırmalama tahtası zaten kesinlikle alın sonuçta bişeyleri tırmakaması lazım. Birde tırmalayıp ısırmaya başladığında elinizi birden çekmeyin oyun sanıp daha çok yapar yavaşca elinizi çekin ve ilgilenmeyin

patkam

kedi tırmalama tahtasını alın ve üzerine biraz kedi otu spreyi sıkın alışır umarım

harikayanadur

evde tırmalama tahtası var ve tepesinde dikkat çekecek oyuncaklar. önceki yorumlarda olduğu gibiöncelikle kedinize hayır demeyi öğretin. ben öğretene kadar biraz zorlandım elime kışlık eldiven takıp oynayarak her ısırdığında hayır dedim sesimi çok az yükselterek. bence sizde kışlık eldiven yöntemini kullanın umarım sizde de işe yarar şimdiden kolay gelsin :).

tika_waylan

Tirmalama tahtasi, duzenli tirnak kesmek, oyuncaklar sizi tirmaladugibda hayir demek. Eger kucukce oyun yapiyordur normal zamanla degisir

adayadnn

tırmala tahtası alın işe yarayacaktır ama birazda kedi otu sürün ilgisini çeker

gonulce

tırmalama tahtası al ve alıştırmaya çalış sen yap göster bıkmadan alışır